KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Musalla Bağları Mahallesi'nde depolu 235 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099523
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : MUSALLA BAĞLARI MAH. / FATİH
: 235
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/10607 Esas
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2015/10607 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya, Selçuklu, Musalla Bağları 15112 Ada, 2 Parselde kayıtlı zemin kat 1 nolu bağımsız bölümde bulunan depolu dükkan nitelikli taşınmaz
Adresi : Musallabağları Mah. Gürsesler Sk. No:9/A Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 235 m2
Arsa Payı : 235/1505
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz 6 kat blok mesken sahasına isabet etmekte olup bina yüksekliği bina değinliği ön bahçe yan bahçe arka bahçe mesafieleri mevcut bina olarak belirtilmiş olup parselde yapılı bulunan binanın inşaat tarih suhsat sayısı 20062/8 olarak belirtilmiştir. Parsel imar parseli durumundadır.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Taşınmazın Evsafı : Satışa konu taşınmaz 3 cepheli zemin+5 katlı binanın zemin katında bulunmaktadır. Dükkan zeminde bulunan giriş kat bodrumda bulunan depo ve bodrumda bulunan dükkana ait depo olarak kullanılan otopark bölümlerinden oluşmaktadır. Dükkanın dışı alüminyum doğarama çerçeveli camlıdır. Giriş katı alüminyum doğrama ile 6 odaya bölünmüş durumdadır. Giriş katta ve depoda birer adet lavabo wc vardır. Bodrum kata bina dışından aracın da girebileceği otomatik kapısı olan kapıdan girilebilmektedir. Isınma sistemi bireysel kombi doğalgazlıdır. Zemin kat depo ve bodrum kat toplam 966,40m2 net kullanım alanına sahiptir.
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İİK 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/10607 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR