KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Meram'da depolu 47 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198081
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ÇAYBAŞI MAH. / ALAADDİN
: 47
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10131 Esas
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
12.11.2020 14:10
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/10131 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 84 Ada, 22 Parsel, HACIFETTAH Mahalle/Köy, Zemin Katta 1 b.b. sayılı Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmaz; Tapuda Konya ili Meram İlçesi, Hacı Fettah Mahallesi, 1 Cilt, 94 Sayfa, 84 Ada, 22 parsel numaralı, 164,21m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı taşınmazda zemin kat, 1 bağımsız bölüm numaralı, 2/24 arsa paylı, Dükkan Depolu vasıflı taşınmaz olup, tamamı Remzi DEMİRCİ: Mustafa oğlu adına kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz Kat irtifaklıdır. Onaylı tapu kaydına göre alacaklı bankanın ipotek şerhi vardır.Taşınmaz üzerinde tapu kaydında ana taşınmazın vasfı belirtilmeyen Karaman caddesine cepheli bulunan 3 katlı apartman vardır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar ile birlikte imara uygun olmayan tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar vardır. Taşınmazın bulunduğu yer eski yerleşim yeri aynı zamanda merkez durumunda olup yakın çevresinde resmi kurum ve kuruluşlar, sağlık merkezleri, iş yerleri, eğitim kurumları bulunmaktadır. Taşınmazın cepheli bulunduğu Karaman caddesi , Furkan dede ve Larende caddeleri araç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölgedir. Yapılan incelemede kiracı olarak Bayram Küçükyaman oturmaktadır.
Taşınmazın yakın çevresinde, Karatay Belediyesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kadınlar pazarı, Kızılay hastanesi ve eski garaj ile birlikte yoğun iş yerleri ve yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu olmayıp şehrin her yönüne toplu ulaşım araçları gidilebilir. En çok kullanılan toplu ulaşım araçları minibüs ve otobüstür. Taşınmaz Furkan Dede Caddesine 230 metre, Eski Garaja 250 metre, Mevlana'ya 800 metre, oto gara 9.65 km, YHT Garına 2.18 km, ve vilayet merkezine 830 metre mesafededir. Kıymet takdirine konu taşınmaz betonarme karkas olarak inşa edilen ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve traverten kaplamadır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Taşınmazın ön cephesi renkli alüminyum doğrama ve camekanlıdır. Dükkânın zemini laminat parke ve seramik kaplama, duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak nişinde alt ve üst dolapları arasında fayans kaplama ve mermer tezgâhı vardır. Tuvalet ve lavabo zeminleri seramik ve duvarları fayans kaplamadır. Bodrum kata iniş kısmı demir kapaklıdır. Dükkân ahşap dolap ile bölünerek arka kısımda bir oda daha oluşturulmuştur. Kullanılmadığı için inşaat hali ile durmaktadır. Dükkânın ısınma mazot kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatları döşeli ve aktiftir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Çaybaşı Mah. Karaman Cad. No: 64/D Meram / KONYA
Yüzölçümü : 47,25 m2 (net) Arsa Payı : 2/24
İmar Durumu : 3 kat serbest ticaret sahası içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 15/10/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 12/11/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR