KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 430 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01147758
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : GAZANFER MAH. / TAŞCAMİ
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 11.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5849 Esas
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/5849 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli,Meram İlçesi, Gazanfer Mahallesi, 1 cilt, 39 sayfada kayıtlı, 3956 ada, 111 parsel numaralı, 430,92 m² yüzölçümlü, Bahçeli 4 Katlı Kargir Yedi daireli apartman vasıflı ana taşınmazda, zemin Kat, 2 bağımsız bölüm numaralı, 2/70 arsa paylı Dükkan vasıflı taşınmaz olup, kat mülkiyetlidir.
Ana taşınmaz konum olarak Abdureşit caddesine cepheli konumdadır. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında niteliği belirtilen 4 katlı apartman vardır. Taşınmazın çevresi betonarme perde duvar ile çevrili olup, çevre düzenlemesi yapılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmaz bulunduğu ana yapının zemin katında 2 bağımsız bölüm numaralı dükkan olup, herhangi bir kullanım yoktur.Taşınmazın bulunduğu yer alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına , sağlık merkezlerine, kamusal alanlara, resmi kurumlara ve şehir merkezine yakın konumdadır. Hava limanı, Üniversite kampus alanlarına, büyük organize sanayi bölgelerine, otogara, şehri diğer illere bağlayan ana yollara uzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Yapılaşmalar genel olarak mesken amaçlıdır. Sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Cepheli bulunduğu cadde ve sokak araç, yaya ve ticari hareketlilik yönünden düşük seviyededir. Taşınmazın 325 metre güneyindeki Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde bir çok iş yeri oluparaç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölge durumundadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu Abdürreşit caddesi ve Gazanfer caddesi üzerinden minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Doğu cepheli zemin kat 2 bağımsız bölüm numaralı dükkân brüt 34,00 m2 alanlıdır. Dükkâna doğu cephesinde yer alan boyalı demir doğramalı kapıdan sağlanmaktadır. Dükkânın zeminin karo mozaik, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tavanı dekoratif yalıtım yapılmıştır. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Depo olarak kullanıldığı görülmüştür. Ana yapı bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. Zemin katta 2 adet dükkân ve mesken, diğer katlarda 2?şer mesken bulunmaktadır. Ana taşınmazın giriş kapısı demir doğramadan, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mozaik kaplama, giriş katı duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, ahşap çatılı ve üzeri kiremitle örtülüdür.
Adresi : Fahrünnisa Mahallesi Abdulreşit Caddesi No:24/A Meram / KONYA
Yüzölçümü : 430,92 m2 Arsa Payı : 2/70
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır.Taşınmaz planda Kısmen yol , kısmende park sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 70.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli,Meram İlçesi, Gazanfer Mahallesi, 1 cilt, 46 sayfada kayıtlı, 3956 ada, 111 parsel numaralı, 430,92 m² yüzölçümlü, Bahçeli4 Katlı Kargir Yedi daireli apartman vasıflı ana taşınmazda, 3. Kat, 9 bağımsız bölüm numaralı, 10/70 arsa paylı mesken vasıflı taşınmaz olup,Kat mülkiyetlidir.
Ana taşınmaz konum olarak Abdureşit caddesine cepheli konumdadır. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında niteliği belirtilen 4 katlı apartman vardır. Taşınmazın çevresi betonarme perde duvar ile çevrili olup, çevre düzenlemesi yapılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmaz bulunduğu ana yapının 3. katında 9 bağımsız bölüm numaralı mesken olup,Taşınmazın bulunduğu yer alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına , sağlık merkezlerine, kamusal alanlara, resmi kurumlara ve şehir merkezine yakın konumdadır. Hava limanı, Üniversite kampus alanlarına, büyük organize sanayi bölgelerine, otogara, şehri diğer illere bağlayan ana yollarauzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Yapılaşmalar genel olarak mesken amaçlıdır. Sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Cepheli bulunduğu cadde ve sokak araç, yaya ve ticari hareketlilik yönünden düşük seviyededir. Taşınmazın 325 metre güneyindeki Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde bir çok iş yeri oluparaç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölge durumundadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu Abdürreşit caddesi ve Gazanfer caddesi üzerinden minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Doğu ve batı cepheli 3. kat 9 bağımsız bölüm numaralı mesken brüt 77,28 m2 alanlıdır. Mesken, antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 1 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Giriş kapısı çelik kapı, diğer iç kapılar ahşap ve pencereler pvc doğramadan yapılı ve pencereler ısı camlıdır. Banyo, tuvalet ve balkon kapıları ahşap görünümlü pvc doğramadır. Duvarlar saten alçı ve plastik boyalıdır. Odaların tavanları kartonpiyer yapılıdır. Mutfak tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır, dolaplar arası dekoratif seramik kaplıdır. Banyo, tuvalet ve lavabo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda duşa kabin, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Mesken bireysel doğalgaz kaloriferlidir. Ana yapı bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. Zemin katta 2 adet dükkân ve mesken, diğer katlarda 2?şer mesken bulunmaktadır. Ana taşınmazın giriş kapısı demir doğramadan, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mozaik kaplama, giriş katı duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, ahşap çatılı ve üzeri kiremitle örtülüdür.
Adresi : Fahrünnisa Mahallesi Abdulreşit Caddesi No:24/7Meram / KONYA
Yüzölçümü : 430,92 m2 Arsa Payı : 10/70
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır.Taşınmaz plandaKısmen yol , kısmende parksahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 140.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli,Meram İlçesi, Gazanfer Mahallesi, 1 cilt, 38sayfada kayıtlı, 3956 ada, 111 parsel numaralı, 430,92 m² yüzölçümlü, Bahçeli4 Katlı Kargir Yedi daireliapartman vasıflı ana taşınmazda, zemin Kat, 1 bağımsız bölüm numaralı, 3/70arsa paylıFırın Depolu vasıflıtaşınmaz olup, Kat mülkiyetlidir.
Ana taşınmaz konum olarak Abdureşit caddesine cepheli konumdadır. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında niteliği belirtilen 4 katlı apartman vardır. Taşınmazın çevresi betonarme perde duvar ile çevrili olup, çevre düzenlemesi yapılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmaz bulunduğu ana yapının zemin katında 1 bağımsız bölüm numaralı fırın depolu olup, hali hazırda bisiklet tamirhanesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına , sağlık merkezlerine, kamusal alanlara, resmi kurumlara ve şehir merkezine yakın konumdadır. Hava limanı, Üniversite kampus alanlarına, büyük organize sanayi bölgelerine, otogara, şehri diğer illere bağlayan ana yollara uzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Yapılaşmalar genel olarak mesken amaçlıdır. Sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Cepheli bulunduğu cadde ve sokak araç, yaya ve ticari hareketlilik yönünden düşük seviyededir. Taşınmazın 325 metre güneyindeki Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde bir çok iş yeri oluparaç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölge durumundadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu Abdürreşit caddesi ve Gazanfer caddesi üzerinden minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Doğu cepheli zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı dükkân brüt 55,00 m2 alanlıdır. Dükkâna doğu cephesinde yer alan boyalı demir doğramalı kapıdan sağlanmaktadır. Dükkânın zeminin karo mozaik/seramik, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tavanı dekoratif yalıtım yapılmıştır. Lavabo ve wc si vardır. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Ana yapı bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. Zemin katta 2 adet dükkân ve mesken, diğer katlarda 2?şer mesken bulunmaktadır. Ana taşınmazın giriş kapısı demir doğramadan, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mozaik kaplama, giriş katı duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, ahşap çatılı ve üzeri kiremitle örtülüdür.
Adresi : Fahrünnisa Mahallesi Abdulreşit Caddesi No:24/A Meram / KONYA
Yüzölçümü : 430,92 m2 Arsa Payı : 3/70
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır.Taşınmaz planda Kısmen yol , kısmende park sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli,Meram İlçesi, Küçük Aymanas Mahallesi, 14 cilt, 1293sayfada kayıtlı, 37502 ada, 1 parsel numaralı, 21.976,31 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmazda,E blok, 6. Kat, 27 bağımsız bölüm numaralı, 695/219760 arsa paylı ,Mesken vasıflı taşınmaz olup, Kat mülkiyetlidir.
Ana taşınmaz konum olarak Küçük Gazanfer caddesine, Kavaklı caddesine ve Kahveci sokağa cepheli konumdadır. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilmeyen blok apartmanlar vardır. Taşınmazın çevresi betonarme perde duvar ile çevrili olup, çevre düzenlemesi yapılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmaz bulunduğu ana yapının E bloğun 6. katında27 bağımsız bölüm numaralı mesken olup, Taşınmazın bulunduğu yer alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına , sağlık merkezlerine, kamusal alanlara, resmi kurumlara ve şehir merkezine yakın konumdadır. Hava limanı, Üniversite kampus alanlarına, büyük organize sanayi bölgelerine, otogara, şehri diğer illere bağlayan ana yollara uzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Yapılaşmalar genel olarak mesken amaçlıdır. Sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Cepheli bulunduğu cadde ve sokak araç, yaya ve ticari hareketlilik yönünden düşük seviyededir. Taşınmazın 160 metre kuzeyindeki Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde bir çok iş yeri oluparaç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölge durumundadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu Kavaklı caddesi ve Gazanfer caddesi üzerinden minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. konu taşınmazın da içerisinde bulunduğu ana taşınmaz, bodrum+zemin ve 8 normal + Çatı katlı apartmandır. Taşınmaza 27.02.2013 tarih ve 4/1 sayılı ruhsatı ile inşaatına müsaade edildiği belirlenmiştir. Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın dış merdivenleri mermer kaplamadır. Ana taşınmazın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğrama korkuluktur. Giriş duvarları mermer lambiri ve dekoratif asma tavan yapılıdır. Sitenin etrafı bahçe duvarı ile çevrili, çevre düzenlemesi yapılı, güvenlikli ve kapalı otoparkı bulunmaktadır. 2 Asansör vardır.konu mesken apartmanın 8. Blok 6. katında olup, yaklaşık net 126,00 m² alanında olup 3 oda 1 salon, mutfak, tuvalet, banyo, antre ve giriş hol ve 3 balkondan oluşmaktadır. Balkonlardan ikisi cam kapama ile kapatılmıştır. Taşınmazın dış giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap panel kapı, pencereler ve balkon kapıları ahşap görünümlü pvc doğramadan yapılı, oda tabanları laminat parke döşeme, ıslak zemin yüzeyleri fayans kaplıdır. Oda duvar yüzeyleri alçı sıva ve boyalıdır. Odalarda kartonpiyer yapılı olup, tuvalet ve banyo zemin ve duvarları boydan boya fayans kaplıdır. Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Mutfak alt ve üst dolapları mevcut, mutfak tezgahı granit, tezgah alnı fayans kaplamadır. Taşınmazın ısınma sistemi doğalgaz merkezi kaloriferli, elektrik, su ve telefon, tesisatları döşeli aktiftir. Taşınmaz Kuzey Batı cephelidir.
Adresi : Küçükaymanas Mahallesi Kahveci Nergis Park Konutları 8. Blok Dış Kapı No:15, 6. Kat, İç Kapı No:27Meram / KONYA
Yüzölçümü : 21.976,31 m2 Arsa Payı : 695/219760
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır.Taşınmaz planda mesken ve trafo sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz uygulama görmüş olup, imar parselidir.
Kıymeti : 230.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5849 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR