KARAPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karapınar'da 109 m² dükkan icradan satılıktır

KARAPINAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01146825
Şehir : Konya / Karapınar
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / KARAPINAR
: 109
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 10.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/409 Talimat
Muhammen Bedeli
:
328,290 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR İCRA DAİRESİ
2019/409 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Taşınmaz Konya İl, Karapınar İlçe, ZAFER MAHALLESİ 2156 ADA 5 PARSELDE BULUNAN YAPININ B BLOK ZEMİN KATINDA BULUNAN 14 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMDÜR. ADANIN 4 CEPHESİNDE İMAR YOLUNA CEPHESİ BULUNMAKTADIR. TAŞINMAZA ULAŞIM ASFALT YOLDAN SAĞLANMAKTADIR. BÖLGENİN ALTYAPI ELEKTRİK, SU KANALİZASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞTIR. DEĞERLEMEYE KONU TAŞINMAZIN YER ALDIĞI BÖLGE KARAPINAR İLÇESİNİN MERKEZ BÖLGELERİ ARASINDA YER ALMAKTADIR. BÖLGE DÜZENLİ KONUT ALANIDIR. ORTA GELİR GURUBU TARAFINDAN RAĞBET GÖREN BÖLGE DE EĞİTİM, ALTYAPI VE SOSYAL TESİSLER MEVCUTTUR.. TAŞINMAZIN YAKIN ÇEVRESİNDE KARAPINAR DEVLET HASTANESİ , MEVLANA İMAM HATİP ORTAOKULU, ULUS CAMİ, İBRAHİM GÜNDÜZ ANADOLU LİSESİ VB. SOSYAL VE KAMUSAL ALANLAR BULUNMAKTADIR.
B BLOK 2 GİRİŞ ZEMİN KAT 14 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMDE BULUNAN DÜKKANIN ÖZELLİKLERİ; DÜKKAN 109,43 M² ALANA SAHİPTİR. DUVARLARI ALÇI SIVA VE ÜZERİ BOYALIDIR. TABAN ZEMİNİ SERAMİKLE KAPLIDIR. TAVANI ALÇI İLE SIVALI OLUP ÜZERİ BOYALIDIR. BODRUM KAT KAPALI OTOPARKA AİT OLUDĞU İÇİN BODRUM KATTA DÜKKANA AİT BÖLÜM BULUNMAMAKTADIR.DÜKKAN İÇERİSİNDE 2,89 M² ALANLI LAVABO-WC BÖLÜMÜ BULUNMAKTADIR. İMAR YOLUNA GÜNEYDE 9,70 M, CEPHESİ VARDIR.
DEĞERLEME KONUSU DÜKKANIN KONUMU, ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ , YASAL VE GÜNCEL DURUMU, GÜNÜN GEÇERLİ PİYASA RAYİÇ FİYATLARINA GÖRE OLUŞTURULAN EMSAL FİYATLARI GÖZ ÖNÜNE ALINARAK KIYMET TAKDİRİ TARİHİ İTİBARİYLE BİRİM FİYATININ 3.000,00TL/M² OLACAĞI KANAATİNE VARILMIŞTIR.
Arsa Payı : 71/9001
İmar Durumu : Karapınar imar müdürlüğünden alınan bilgilere göre taşınmazın konumlu oluduğu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "ticari alan, E:1,50 ve Yençok :7 kat "yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 328.290,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Karapınar Belediyesi Düğün Salonu - Fatih Mah. Zencefil Sok. No:19/A KARAPINAR / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/409 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR