EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Konya Ereğli'de 160 m² işyeri icradan satılıktır

EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114179
Şehir : Konya / Ereğli
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF MAH. / EREĞLİ
: 160
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ EREĞLİ 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5399 Esas
Muhammen Bedeli
:
315,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
EREĞLİ KONYA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU EREĞLİ/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EREĞLİ(KONYA) İCRA DAİRESİ'NDEN
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
2018/5399 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ereğli İlçe, 1879 Ada, 13 Parsel, MEHMET AKİF Mahalle/Köy, 25 Nolu Bağımsız Bölüm Konya İl, Ereğli İlçe, 1879 Ada, 13 Parsel, MEHMET AKİF Mahalle/Köy, 25 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu Kaydında ana taşınmazın niteliği arsadır. Bağımsız bölüm İş yeri niteliğindedir. Zemin +8 katlı binanın zemin katında bulunmaktadır. B Bloktadır.Zemin İşyerinin alanı 160m² dir. Bunun 34 m²si bodrumda eklentidir. Kuzey doğu Güney cephelidir. Kuzey Cephesi duvar ile kapalı diğer iki cephe alüminyum doğramadır. Zeminde üç dükkan bulunmaktadır. Dükkanların cepheleri alüminyum doğramadır. Dükkanların zemin kaplaması porselen seramiktir. Duvarları alçı sıva, boya yapılmıştır. Projesinde bir tane tuvalet vardır. Yalnız yerinde ilave bir oda yapılmıştır. Bütün alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Şehir merkezine uzaktır ama gelişmekte olan bölgededir. Satış kabiliyeti vardır. İlgili yapının belediyedeki ruhsat tarihine göre yaşının 4-5 yıl olacağı kanaatine varılmıştır. Yapının 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı resmi gazetede yer alan aşınma paylarına ilişkin cetvelde itibariyle aşınma oranı keşif tarihi itibariyle %6 dır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tebliğine göre mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı bakımından IV. Sınıf A grubu yapı sınıfına girer. 28.01.2019 keşif tarihi itibariyle birim m² rayiç değeri 1.016,00TL/m².
PARSELİN KONUMUNA GÖRE ÖZELLİKLERİ: parsel alanı 2.322,20m² dir. Gelişme bölgesindedir. Satış kabiliyeti vardır. Tüm altyapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
PARSELİN İMAR DURUMU: Bina yüksekliği 27,50mt (Dokuz katlı) dır. Ayrık nizamdır. Ön bahçe çekme mesafesi 8,00 metredir. Yan bahçe çekme mesafesi 5,00 metredir. Emsali 2,10.
Yüzölçümü : 2322,20 m²
Arsa Payı : 65/1000
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibidir
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : EREĞLİ KONYA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU EREĞLİ/KONYA
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2018/5399 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.(İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR