KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Kartepe'de asma katlı 85 m² dükkan icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01196666
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 24.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/33691 ESAS
Muhammen Bedeli
:
362,120 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2020/33691 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 253 Ada, 3 Parsel, UZUNBEY KUMLAÇİFTLİĞİ Mahalle, A Blok, Zemin Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazkartepe Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "küçük sanayi alanı" kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları Emsal (KAKS) =1,00 Hmax=6,50 metredir. 3194 Sayılı imar kanununun 18.Madde uygulaması sonucu oluşmuş imar parselidir. Taşınmaz Kartepe Belediyesi sınırları içinde olup yüzölçümü 5.216,00 m2 dir. Taşınmaz yerleşim yeri olarak Kocaeli İli, Kartepe İlçesi, İstasyon Mahallesi, Çilem Sk. L Blok, Dış Kapı No:223 posta adresinde yer almaktadır. Taşınmaz yol, su , kanalizasyon , çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin topoğrafik yapısı eğimsiz olup, zemin parametreleri uygun alan sınıfındadır ve inşaat yapımına uygundur. Taşınmaz üzerinde Köseköy Sanayi Sitesi bulunmaktadır. Kıymet takdiri istenen taşınmaz A Blok, 12 nolu Bağımsız bölümdür. Söz konusu taşınmaz çelik konstrüksiyon yapı tarzında, asma katlı tek kat olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın ön cephesinde brüt 50 m2 sundurma bulunmaktadır, Söz konusu yapı Kartepe Belediyesi arşivinde yapılan incelemede mimari projesine göre zemin kat olarak inşa edilmiştir. Yapının son kısmında merdiven ile asma kat kısmına giriş verilmiştir. A blok, 12 nolu bağımsız bolümün girişi zemin kat seviyesinden ve doğu cepheden verilmiştir. Söz konusu çelik konstrüksiyon yapı tabanda brüt 60 m2 alana sahip olup iş yeri alanı, ofis ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Asma kat brüt 25 m2 alanlıdır. Taşınmazın zemini sıkıştırılmış tesviye betonu kaplı olup çatısı trapez kesitli sac levhalarla kaplıdır. Üst kat çıkış merdiveni betonerme olup korkulukları demir korkuluktur. Asma kat zemini şap beton halinde olup kaplaması yapılmamıştır.
Adresi : İstasyon Mah. Çilem Sk. L Blok, No:223 Kartepe / KOCAELİ
Yüzölçümü : 5.216,00 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : İmar planında küçük sanayi alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 362.120,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/33691 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR