ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

K.Maraş Elbistan'da 121 m² dükkan icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01146227
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
: 121
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 06.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/665 Tal.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2019/665 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güneşli Mahallesi, 144 ada, 13 nolu parselde, binanın zemin katında, 60 numaralı Bağımsız Bölümde, 12/1032 arsa payına sahip, dükkan vasfında, 812 yevmiye numarası ile tam hisse oranlı taşınmazdır. Taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Orhangazi Mahallesi, Şehit Astğm. Zafer Oluk Caddesi, Yeni Zahire Pazarı, 60 Nolu B.B de konumludur. Taşınmaz, Zahire Pazarında olup, Sanayi Camiine 680, Galericiler Sitesine 200, Küçük Sanayi Sitesine 150 ve Traktörcüler sitesine 100 metre kuş uçumu mesafededir. Bölgeye oto galericiler, traktör galericileri, mahrukatçılar sitesi gibi büyük ölçekli siteler geldikten sonra gelişim göstermeye başlamıştır. Depolama alanı olarak yapılan yeni bina sayısında artış gözlenmiştir. Elbistan Zahire Pazarı bölgenin önemli hububat pazarlarından birisidir. Yaz mevsiminde ticari bakımdan canlılığını sürdürmektedir.Taşınmazın parsel bazında yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Zahire pazarında 83 adet dükkan bulunmaktadır 46973 m2 alana inşaa edilen Zahireciler Pazarının ortasında Ticaret Borsası binası bulunmaktadır. Zahire pazarı içinde ortak kullanılan yaklaşık 20.000 m2 alanın yer döşemesi parke taşı ile kaplıdır. Konu taşınmazın bulunduğu zahire pazarının 3 girişi bulunmaktadır. Konu taşınmaz kuzey-batı cephesinden girildiğinde sağdan 6. dükkanın olduğu yerdedir. Konu taşınmaz mimari projesine göre sergileme bölümü, büro ve depo hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 121 m2 dir. Mahalde yapılan incelemede ise iki oda hacminden oluştuğu görülmüştür. Depo olarak kullanıldığı görülmüştür. Konu taşınmazın site içine ve arka cepheye açılan kapısı bulunmaktadır. Yer döşemesi şap, duvarları plastik boyalıdır. İMAR DURUMU: Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan imar durum krokisine göre, yençok 2 kat, E=0,80, Tahıl Pazarı olarak yapılaşma koşullarına sahiptir.Not: Parselin 9000 m2 yola terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/665 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR