KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırşehir/Merkze'de 160 m² dükkan icradan satılıktır

KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180655
Şehir : Kırşehir / Merkez
Semt-Mahalle : KUŞDİLLİ MAH. / ÇARŞI
: 160

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/490 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 14:45
Satış Yeri
:
Kırşehir Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İçindeki Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2019/490 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Aşağıda cins,miktar ve değerleri yazılı gayrimenkuller satışa çıkarılmış olup alınan karar gereğince;
NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Teminat miktarı Müdürlüğümüzün Vakıfbank Kırşehir Şb. TR 95 0001 5001 5800 7290 4921 39 nolu emanet hesabına yatırılarak makbuzun satış saatine kadar ibraz edilmesi gerekmektedir.Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :
Kırşehir, Merkez, Kuşdili Mah. 611 ada, 1 parselde kayıtlı, 1 bağımsız bölüm nolu DÜKKAN. Keşif tarihi itibariyle bahse konu dükkanın kapalı olduğu, eskiden market olarak kullanılmasına rağmen keşif tarihinde herhangi bir ticari faaliyette bulunmadığı, boş olduğu tespit edilmiştir. Tapu kaydında taşınmaz niteliği tek katlı kargas üç dükkan olarak geçmektedir. Prof Dr Ali Altın caddesindeki dükkanların bitişik nizam ticari alanda olduğu ve 611 ada, 1 parsel üzerindeki dükkanın hem sağında hem de solunda dükkanların olduğu, arada kaldığı tespit edilmiştir. Ön cephesi batıya bakmaktadır. Ön cephesinde alüminyum doğramadan mamül camekan imalatı mevcuttur. Tapu arşivinden yapılan inceleme neticesinde taşınmazın dükkan-1, dükkan-2 ve dükkan-3 olmak üzere 3 adet dükkandan oluştuğu, her bir dükkanın brüt 56,00 şar m² alana sahip olduğu, toplam yapı alanının 168,00 m² olduğu, net kullanım alanının ise 160,00 m² olduğu tespit edilmiştir. Dükkan Ahi Stadyumu karşısında bulunmakta ve yaya/araç sirkülasyonu ile ticari aktivitenin çok yoğun olduğu bir bölgededir.
Adresi : Kuşdili Mah. Prof. Dr. Mehmet Ali Altın Bulv.No: 77(örnek süper market)
Yüzölçümü : 186 m²
Arsa Payı : 20/60
İmar Durumu : İmar planındadır
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : % 18
Satış Yeri : Kırşehir Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü içindeki mezat salonu
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname ilandan itibaren açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/490 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR