KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Merkez'de 5 katlı ticari bina icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155930
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : AKALAR MAH. / KIRKLARELİ
Kat Sayısı : 5
Yapı Durumu : İkinci El
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 26.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/309 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,069,629 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/309 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Taşınmazın adresi: Kırklareli ili Merkez ilçe, Tellakzade (Akalar) Mahallesi 2. Elif sokak No:1'dir. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli ili Merkez ilçe, Tellakzade Mahallesi, Kocakasaplar Mevkii 416 Ada, 112 Parsel arsa nitelikli 832,30 m2 yüz ölçümlü tam hisseli taşınmazdır. Taşınmaz şehir imar planı içinde konut+ticaret alanında kalmaktadır. 416 Ada 112 parsel üzerinde 4 katlı betonarme karkas bir bina mevcuttur. 416 ada 112 parsel üzerinde bodrum kat+zemin kat+asma kat+normal 4 kat+çatı katı olmak üzere 5 katlı bina yapılacaktır. Bina halen inşaat halindedir. Kaba inşaatı bitmiş vaziyettedir. Tuğla duvarları örülmüş vaziyettedir. İç ve dış cephe duvarları ve tavanları sıvasızdır. Kapı ve pencere doğramaları henüz takılmamıştır. Duvarların içinden elektrik kabloları geçirilmiştir. Yapı ruhsatına göre, binanın bodrum katında 1 adet depo, zemin + asma katta 2 adet işyeri normal 4 katta toplam 36 adet daire yapılacaktır. Şehir merkezine uzak sayılabilecek bir mevkiide bulunan 416 ada, 112 parsel tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilecek bir konumda olup, üzerindeki inşaai faaliyet henüz tamamlanmamıştır. Kırklareli Belediyesince gönderilen mimari proje ile 29/06/2018 tarih 374 no'lu yapı ruhsatına göre yapının sınıfı/grubu :III/B olup toplam alanı 3.021,24 m2'dir. Yakın çevresi konutlar+işyerleri+okul+camii+Yeni Devlet Hastanesi olarak inkişaf etmiştir.
Yüzölçümü: 832,30 m2
Kıymeti: 2.069.629,00 TL
KDV Oranı: %18
İmar Durumu: Şehir imar planı içinde konut+ticaret alanında kalmaktadır
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü: 21/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü: 16/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/309 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR