KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Merkez'de 40 m² dükkan icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01108472
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : KARAKAŞ MAH. / KIRKLARELİ
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 02.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4980 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/4980 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 No'lu Taşınmazın Özellikleri: Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli ili, Merkez ilçesi Karakaş mahallesi Cumhuriyet mevki 259 ada 66 parsel Altında Dört Dükkanı Olan Üç Katlı Zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı dükkan nitelikli 1/7 arsa paylı 138,00 yüz ölçümlü taşınmazdır. Taşınmazın adresi Kırklareli ili Merkez ilçe Karakaş (Karacaibrahim ) mah. Cumhuriyet caddesi no: 137 - zemin kat 1 no'lu dükkandır. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz şehir imar planı içinde, konut alanında kalmaktadır. Bitişik nizam 5 katlı inşaat adası içindedir. Taşınmaz üzerinde zemin kat + normal 1. Kat + normal 2 kat + çatı katından oluşan betonarme karkas türünde bir bina vardır. Kırklareli tapu müdürlüğünce gönderilen 11/03/1975 tasdik tarihli kat irtifakına esas mimarı projeye göre, binanın zemin katında 4 adet dükkan gözükmesine rağmen bağımsız bölüm numaralarının yazılı olmadığı görülmüştür. Bu sebeple taşınmazın bağımsız bölüm bazında konum tespiti yapılamamıştır. Türkiye İş Bankası Kırklareli Şubesince gönderilen 13/09/2018 tarihli ekspertiz raporunda, kıymet takdiri talep edilen Nimet Gürver'e ait zemin kat 1 nolu dükkanın apartman girişinin bitişiğinde bulunan dükkan olduğu görülmektedir. Dükkanın giriş kapısı ve pencereleri demir doğramadır. İç zeminler seramik, duvarlar sıvalı üzeri plastik boyalıdır. Binada doğal gaz tesisatı mevcut ise de dükkana doğal gaz tesisatı henüz çekilmemiştir. Elektrik mevcuttur. Kırklareli Belediyesince verilen yapı kullanma izin kağıdına göre zemin kat 1 nolu dükkanın alanı 40,00 m2'dir. Taşınmaz şehir merkezine yakın bir mevki de, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen bir konumda olup yakın çevresi konutlar + iş yerleri + okul + Özel Doğuş Hastanesi olarak inkişaf etmiştir. Dükkan Cumhuriyet Caddesine cephelidir.
Yüz ölçümü: 138,00 m2

Arsa Payı : 1/7

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %18
İmar Durumu: Şehir imar planı içinde, konut alanındadır

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü: 03/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü: 29/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir.

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4980 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR