KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Merkez'de 157 m² depolu iş yeri icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139165
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : KARAKAŞ MAH. / KIRKLARELİ
: 157
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/510 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 10:45
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ / KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/510 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


Taşınmazın Özellikleri:Taşınmazın adresi: Kırklareli ili, Merkez ilçe, Camiikebir (Karakaş) mah. Şifa sok. No:4 şifa Apt. Zemin kat 3 no'lu depolu işyeridir. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli ili Merkez İlçesi Camikebir mah. 1342 ada 95 parsel zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm nolu 723/10583 arsa paylı 423,32 m2 yüz ölçümlü depolu iş yeri nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz tam hisseli olup, şehir imar planı içinde konut alanında kalmaktadır. Bitişik nizam 5 katlı inşaat adası içindedir. 1342 Ada, 95 Parsel üzerinde 5 katlı betonarme karkas bir bina (Şifa apt.) mevcuttur. Bilirkişilerce düzenlenen kıymet takdirinde zemin kat 3 no'lu depolu işyerinin giriş kapı ve pencere doğramaları alüminyumdur. Zemin katın zemini laminant parke ve seramik ile döşelidir. Duvarları kağıt kaplamadır. Tavanı tavan boyalı olup asmolen tavandır. Tavan ışıklandırması mevcuttur. Zemin katta ön tarafta ofis ve idari bölüm ile arka tarafta mutfak ve tuvalet bölümleri mevcuttur. Bilirkişilerce yapılan kıymet takdirine göre mutfak kısmının zemininin seramik ile döşeli olduğu görülmüştür. Ahşap mutfak dolapları ve tezgâhı mevcuttur. Tuvaletin zemini ve duvarları tavana kadar seramik ile kaplıdır. Tuvalette klozet ve lavabo mevcuttur. Bodrum katın zemini laminant ile döşelidir. Duvarları saten boyalı olup tavanı tavan boyalı asmolen tavandır. Tavan ışıklandırması mevcuttur. Bodrum katın pencereleri plastik doğramadır. Bodrum kata iniş merdiven basamakları mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları mevcuttur. Isınma şekli doğalgazlıdır. Kombi yoktur. Elektrik, su ve klima mevcuttur. Binanın dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyalıdır. Binada asansör mevcuttur. Zemin kat 3 no'lu depolu işyerinin (Bodrum kat:77,83 m2 + Zemin Kat 79,32 m2 olmak üzere) toplam net alanı 157,15 m2'dir.


Yüzölçümü: 423,32 m2

Arsa Payı : 723/10583

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %18
İmar Durumu: şehir imar planı içinde konut alanındadır

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü: 30/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü: 28/05/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/510 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR