KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Merkez'de 117 m² dükkan icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119214
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : BADEMLİK MAH. / KIRKLARELİ
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 22.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2818 ESAS
Muhammen Bedeli
:
349,908 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 11:10
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C .KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/2818 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Taşınmazın adresi Kırklareli ili, Merkez ilçesi, Camikebir (Bademlik) Mahallesi Dar Sokak No:13 Buğlem Apt. Zemin Kat 15 no'lu dükkandır. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli ili, Merkez ilçesi, Camiikebir Mahallesi, Hastahane arkası mevki 1128 ada 24 parsel numaralı yüz ölçümü 391,32 m2 arsa üzerinde kayıtlı, 72050/782640 arsa paylı Zemin kat (15) bağımsız bölüm numaralı 6 katlı betonarme apartman ve arsa nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın tam hisseli olup(BL-5) blok nizamda, 5 kat "Konut Alanı" imar plan fonksiyonuna sahiptir.Taşınmaz şehir merkezine yakın konumludur. Konumu itibariyle tercih gören bir bölgededir. Şehir merkezine yakınlığı nedeniyle ulaşım; toplu ulaşım araçları, özel araçlar ve şehir merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; 4-5 katlı olarak inşa edilmiş, alt katları kısmen iş yeri, üst katları ise mesken amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Bölgede teknik altyapısı tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Yakın çevresinde; Sinema, Okul, Eski Devlet Hastanesi, Okullar (Fen Lisesi, İmam Hatip Orta Okulu, Fahri Kasapoğlu Ortaokulu), iş yerleri, Ticarethaneler bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu konum ana cadde (işlek cadde) üzerinde olmayıp, ikincil (sokak) konumundadır.Taşınmaz ile ilgili herhangi bir kısıtlayıcı (sit alanı, heyelan, deprem hasarı) durum bulunmamaktadır. Taşınmaz 391,32 m2 alanlı arsa üzerinde; blok nizamda, betonarme yapı tarzında, III/B yapı grubunda, bodrum+zemin+4 normal katlı olarak inşa edilmiş betonarme 5 katlı bina bulunmaktadır. Binanın zemin katında parselin kuzeyinde bulunmaktadır. Mimari projesine göre, bodrum kata; sığınak ve otopark, zemin katta; iki bağımsız mesken ve 15 no'lu bağımsız dükkan diğer normal katlarda meskenlerden oluşmaktadır. Bina dış cephesi mantolamalı ve boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır.Zemin kat 15 bağımsız bölüm numaralı "DÜKKAN":Binanın zemin katında yer almakta olup, bina girişinden ayrı bağımsız girişi bulunmaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre; iş yeri, lavabo, WC, hacimlerinden ibaret olup, 117,60 m2 brüt alanlıdır. Yerinde yapılan inceleme ve ölçümlerde; dava konusu taşınmazın konum ve alan açısından projesine uygun inşa edildiği tespit edilmiştir. Dükkân kapı ve pencere camekan doğramaları alüminyum doğramadır. Giriş kapısı alüminyum panjurdur. Giriş merdivenleri mermer kaplı alüminyum korkulukludur. Taşınmazın zeminleri parlak granit seramik kaplamadır. Tavanları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Taşınmazda ısınma sistemi olarak doğal gaz yakıtlı bireysel kombi kullanılmaktadır. Taşınmaz halihazırda boştur.
Yüz ölçümü: 391,32 m2

Arsa Payı : 72050/782640

Kıymeti : 349.908,24 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü: 16/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2818 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR