ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören Etlik'te 57 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091075
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ETLİK MAH. / ETLİK
: 57
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/1748 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2012/1748 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, 34779 Ada, 7 Parsel, ETLİK Mahalle, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 3 bodrum +zemin+2 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmazda katta 3 daire bulunmakta olup 15 daire 2 dükkan olmak üzere 17 bağımsız bölüm mevcuttur. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon, gibi her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. 3. Bodrum kat 16 bağımsız bölüm numaları dükkan 'ın bulunduğu bina 270. sokak ve veteriner sokak kesişiminde bulunmaktadır. Bağımsız bölümde giriş, salon, fırın bölümü , mutfak ve 2 wc bulunmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı ve cemakanı camlı demir doğramadır. Bağımsız bölümün ön kısmında yemek salonu bölümü bulunmaktadır. Zemin karo mozaik , duvarları 2,00 metre seramik kaplı üst kısımları boyalıdır. Bağımsız bölümün arka kısmında seramik kaplı fırın bölümü bulunmaktadır. Bay-bayan wc lerde zemini ve duvarlar seramik kaplı olup, hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Bağımsız bölüm soba ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün faydalı kullanım alını içten içe yapılan ölçülere göre 57,00 m² dir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Etlik Mahallesi 270. Sokak No: 37 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 634 m2
Arsa Payı : 48/634
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/1748 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR