KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 41 m² depolu dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01134009
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ÇORAKÇILAR MAH. / HÜRRİYET
: 41
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ OLAY 18.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/487 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2020 13:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ


2019/487 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi,Çorakçılar Mah. 2568 Ada No,6 Parsel de''Arsa''nitelikli 608,23 m² yüz ölçümlü Ana taşınmazdaki 11 nolu bağımsız bölümde bulunan '' Depolu Dükkan'' vasıflı taşınmaz tam hissesi satılacaktır. Dava konusu taşınmaz, Kayseri kent meydanının yaklaşık 2,5 km batısında, çoğunlukla alt-orta gelir grubu tarafından tercih edilen konutların ve ticari alanların bulunduğu Aydınlıkevler Mahallesinde yer almaktadır. Taşınmaza yakın mesafede dükkanlar, cami, okul, park, vb. yerlerin bulunduğu, her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı, yapılan keşifte gözlenmiştir. Satışa konu taşınmaz üzerinde öncelikli olarak mesken amaçlı kullanılan binanın bodrum + zemin + 2 normal kattan oluştuğu, tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmaz üzerinde bulunan yapı, betonarme karkas tarzında yapılmış olup, yaklaşık 27 yıllık bir yapı olduğu, tespit edilmiştir.Mahallinde ve tapu projesinde yapılan incelemelerde; 11 Bağımsız bölüm numaralı depolu dükkan, 22,65 m² zemin kat ve 19,04 m² bodrum kattan oluştuğu, toplam 41,69 m² kullanım alanına sahip olduğu tespit edilmiştir. Camekan olarak Demir doğrama, yerlerde laminat parke kaplama mevcuttur. Duvarları alçı sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Tavan tavan boyasıdır.


Adresi : Aydınlıkevler Mah. Meriç Sokak No:49-C Melikgazi-Kayseri Melikgazi / KAYSERİ

İmar Durumu : Dava konusu taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık nizam Emsal=1.98 konut alanında yer almaktadır.

Kıymeti : 80.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi/Beyan:Y.P.T : 11/10/1993/ Tapu kaydındaki gibidir/ Dosyasında.

1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 13:30 - 13:35 arası

2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 13:30 - 13:35 arası

Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/487 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR