KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de 140 m² dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154430
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNANDEMOKRASİ MAH. / MİMARSİNAN
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/40 Esas
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
18.06.2020 13:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2020/40 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 1674 Ada, 3 Parsel, MİMARSİNAN Mahalle/Köy, 22 Nolu Bağımsız BölümKayseri ili, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah, 1674 ada, 3 parselde kayıtlı, 1.356,56 m2 yüzölçümlü, arsa vasfındaki ana taşınmazın 8/135 arsa paylı Zemin kat 22 nolu bodrumlu asma katlı depolu dükkan vasfındaki bölümüdür. Taşınmazda kat ittifakı tesisi kurulmuş, taşınmazın üzerine bir bina inşa edilmiştir. İpotekli bağımsız bölüm; bodrum kat, zemin kat, asma kat ve 10 normal kattan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 3-6 yıllık, zemin ve asma kat cadde cephesi dükkan olup normal katları mesken dairelerden oluşan, normal katlarının her birinde 2 şer adet daire bulunan, merkezi sistem doğalgaz kaloriferli, çift asansörlü, bir binanın zemin ve asma katındaki ve bodrum katta deposu bulunan, 22 nolu bodrumlu asma katlı depolu dükkandır.Dükkan; bodrumu 27,50m2, zemin katı 70,00m2, asma katı 42,50m2 olmak üzere toplam 140,00m2 brüt alanlıdır.Katlar arasındaki bağlantı iç merdivenle sağlanmıştır. Batı yöne tek cephelidir. Bağımsız bölümün; zemin kat camekan doğraması elektrostatik boyalı alüminyumdan yapılmıştır. Zeminleri seramik kaplamalı, duvarları alçı sıva üzerine plastik boyalıdır. Merdivenleri traverten mermer kaplamalı, merdiven ve asma kat korkulukları alüminyumdur. Bodrum kat merdiven korkulukları yapılmamıştır. Asma katındaki Iv&wc'ninduvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalı, kapıları amerikan panel kapıdır. Taşınmaz merkezi sistem kaloriferinden kalorimetreli olarak ısıtılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.

Adresi : Mimarsinan Bahçelievler Mah.Kocasinan Cad. No: 25/A GülsultanApt. Altı Melikgazi/ KayseriMelikgazi / KAYSERİ

Arsa Payı : 1/135

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde ayrık nizam konut alanı (E=1180) olarakayrılmış imar parseliolduğu anlaşılmıştır.

Kıymeti : 400.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : ipotek Şerhi/ Beyan:Yönetim Planı:12/12/2014 Beyan:At Diğer ( Konusu :20 Adetmesken ve 2 Adetdükkan için cins değişikliğiharcı tahsil edilmiştir.)Beyan: AT 3402 sayılı KanununEk 1 inci maddesi uygulamasına tabidir. / Tapu kaydınaki gibidir/ Dosyasında

1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 13:30 - 13:35 arası

2. Satış Günü : 18/06/2020 günü 13:30 - 13:35 arası

Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/40 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR