KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 1318 m2 depolu dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112319
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KILIÇASLAN MAH. / KILIÇASLAN
: 255
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/131 Esas
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/131 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Kılıçaslan Mah, 7108 ada 4 parselde kayıtlı, 1.318,37 m² yüzölçümlü, 180/1800 arsa paylı, arsa nitelikli ana taşınmazın, zemin kat 28nolu bağımsız bölümde kayıtlı depolu dükkan vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina; ayrık nizam, betonarme karkas, 4 A sıınıfı yapıdır. Bodrum, Zemin Kat ve 9 normal kattan oluşmaktadır. Her katta 3 daire olmak üzere 27 adet konut ve zeminde 1 işyeri bulunmaktadır. Bina yaklaşık 2 yıllıktır. Çift asansörlüdür. Isıtma sistemi merkezi doğalgaz kombili olup, tesisatları çekilidir. Yapının dış cephe mantolaması yapılıdır. Ana yapının, bina giriş kapısı otomatik kapı, dış giriş kapısı desenli demir kapı, otopark giriş kapısı ise sürgülü otomatik kapıdır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın zemin katındaki 28 nolu depolu dükkandır. Depolu dükkan güney cephelidir. İşyeri aslen bölmesiz olup, sonradan alçıpan duvar ile bölmelere ayrılmıştır. 3 oda bölmeli,mutfak bölmeli, lv-wc ve depodan oluşmaktadır. Ön cephesi ve dükkan giriş kapıları aliminyum profilçerçeve, iç kapılar Amerikan panel kapı, zeminler granit seramik kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya, büro olarak kullanılan mahallin 1 cephesinin duvar kağıtlı olduğu, tavanlar alçı sıva üstü plastik boya, tavanlarda kare kutu aydınlatma bulunmaktadır.Yaklaşık 1,30 m mutfak dolabı ve tezgahı yapılıdır. Doğalgaz tesisatı ve aboneliği bulunmaktadır. Alt katında yaklaşık 30 m² depo bulunmaktadır. Depo merdivenleri granit mermer kaplamalıdır. Ön cepheden 2 giriş kapısı bulunmaktadır. Depolu dükkanın net alanı (Depo+zemin)yaklaşık 255 m2' dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Kılıçaslan Mah.Mümin Sok.No:39/A Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında E=1,98 ve en çok =n yapılaşma şartlarına sahip konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 850.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası 2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR