KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da asma katlı dükkan (2/3 hissesi) icradan satılıktır (Çoklu satış)

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129730
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : YILDIZEVLER MAH. / FEVZİ ÇAKMAK
: 3998
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2163 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,578,500 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ
2019/2163 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri 4. İcra Hukuk Mahkemesi 2019/601 Esas sayılı dosyasındaki bilirkişi raporuna göre;Kayseri İli, Kocasinan ilçesi, Yıldızevler Mahallesi, 3982 Ada,1 Parselde bulunan 3.998,79 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde bulunan Asma Katlı İşyeri Nitelikli taşınmazın zemin katında bulunan 7 bağımsız bölüm nolu Asma Katlı Dükkan olup, arsa payı 2/32 hissedir. Taşınmaz arsası güneyden Oto Galericiler 6. Sokağa, kuzeyden Oto Galericiler 7. Sokağa cepheli, Kocasinan Bulvarına 220 metre, Doğu Terminaline 330 metre, Sivas Bulvarına 400 metre, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 5,2 km uzaklıkta konumlanmıştır. Bahse konu taşınmaz zemin+asma katlı, betorname karkas taşıyıcı sistemli, beşik çatılı, demir kapı pencere doğramalı, mekan zeminleri fayans kaplamalı, mekan duvarları alçı sıva üzeri badanalı, ıslak mekan duvarları fayans kaplamalı, zemin katta kuzey kısmındaki sundurma dahil 211 m2, asma katı ise 76 m2 olmak üzere toplam 287 m2 inşaat alanlıdır.Taşınmazın belediye, kamu ve özel sektör hizmetlerinden yararlanabilme durumu meskün mahalde bulunması, çevresindeki imar durumu,yararlanabildiği hizmetler ( kent içi toplu taşıma, belediye temizlik ve çöp toplama, kanalizasyon, sağlık ve eğitim) ve kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Daha fazla ayrıntılı bilgi için dosyamız bilirkişi raporundan bakılabilir.
Adresi : Yıldızevler Mah. Oto Galericiler Sok. 7. Sokak No:28 Kocasinan/ Kayseri
Arsa Payı : 2/32 KDV Oranı : %18 Kıymeti : 1.578.500,00 TL
İmar Durumu : Kocasinan Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanabilir durumda, düz topoğrafyalı, her yönden yola cepheli olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği 2 katlı ticaret alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kayındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri 4. İcra Hukuk Mahkemesi 2019/601 Esas sayılı dosyasındanki bilirkişi raporuna göre;Kayseri İli, Talas İlçesi, Kiçiköy Mahallesi, 27 Ada, 296 Parsel nolu tapu kayıtlarında bulunan 1.113,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde bulunan apartmanın 3.katındaki 5 bağımsız bölüm nolu mesken olup, arsa payı 20/236 hissedir. Taşınmazın arsası kuzeyden Oğulcuklu 1. Sokağa, batıdanDeliçay 1. Sokağa, güneyden Boraevler Sokağa cepheli, Atatürk Bulvarına 75 metre, Talas Kaymakamlığına 780 metre, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 5,5 km uzaklıkta konumlanmıştır. Arsa üzerinde bulunan apartman ise keşif günü itibari inşaat halinde yalnızca bodrum katın duvar ve tabliye betonu atılmış halde, zemin kat ve normal katların hiç bir imalatına henüz başlanılmamıştır. Dolayısı ile bahse konu apartmanın 3. Katındaki 5 bağımsız bölüm nolu mesken yerinde mevcut değildir. Taşınmazın belediye, kamu ve özel sektör hizmetlerinden yararlanabilme durumu meskün mahalde bulunulması, çevresindeki imar durumu, yararlanabildiği hizmetler, ( kent içi toplu taşıma, belediye temizlik ve çöp toplama, kanalizasyon, sağlık ve eğitim) ve kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilir olması, apartman inşaatının tamamlanmamış olması, bağımsız bölüm inşai faaliyete başlanılmamıştır. Daha fazla ayrıntılı bilgi için dosyamız bilirkişi raporu incelemeye açıktır.
Adresi :Kiçiköy Mah. Oğulcuklu 1. Sokak Talas/ Kayseri
Arsa Payı : 20/236 KDV Oranı : %18 Kıymeti : 110.000,00 TL
İmar Durumu : Talas Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanabilir durumda, düz topoğrafyalı olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği 2,10 yoğunlukta konut alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydınaki Gibidir.
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-Borçlu ve alacaklı dışındaki haciz alacaklıları ve mevcutsa hissedarlar ile sair ilgililere satış ilanının bila tebliğ dönmesi halinde yapılacak ilanın tüm ilgililere iik 127. Maddesi gereği ilanen tebliğ edilmiş sayılacaktır. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2163 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR