KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 22 m² dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095051
Şehir : Kayseri / Kocasinan
: 23
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ DENİZ POSTASI 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/270 ESAS
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 13:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/270 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Kavakyazısı Mah, 853 Ada, 1836 nolu parselde kayıtlı, 724,00 m2 yüzölçümlü, 20/724 arsa paylı, Karkas apartman ve arsası niteliğindeki ana taşınmazda yer alan Zemin Kat 17 bağımsız bölümde kayıtlı Dükkan niteliğindeki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum kat, zemin kat ve 3 normal katlı olarak betonarme niteliğinde inşa edilmiştir. Ana taşınmaz içerisinde toplam 16 adet konut ve 4 adette dükkan niteliğinde bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. İpotekli taşınmaz bu binanın zemin kat 17 nolu bağımsız bölümde kayıtlı dükkandır. Dükkan 22,50 m² alanlıdır. Taşınmaz içerisinde asma kat oluşturulmuş olup, depo olarak kullanılmaktadır. Bodrum katta yer alan, eklenti olarak tapuda kayıtlı bir depo bulunmaktadır. Bu depoya dükkan önündeki kapaktan inilmektedir. İş yerinin zeminleri seramik kaplanmıştır. Dükkan duvarları asma kadar fayans kaplı olup asma kat üzerinin ise sıva üzeri plastik boya ile kaplanmıştır. Dükkan ön ve yan cephesinde PVC doğramadan camekân ve kepenk sac bulunmaktadır. Taşınmaz 35 yıllık bir bina olup kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Mahallesi, Köprülü Caddesi, Şen Apartmanı, No:18 Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 95.000,00 TLKDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 13:40 - 13:45 arası 2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/270 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR