KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da 14 m² dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01148434
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : MEVLANA MAH. / YENİ MAHALLE
: 14
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ OLAY 12.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/499 Esas
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
10.06.2020 13:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/499 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 1611 Ada, 429 Parsel, PERVANE Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kayseri ili, Kocasinan İlçesi,Pervane Mah. 1611 Ada No,429 Parsel 529,00 m² yüzölçümlü '' arsa '' vasıflı ana taşınmazda bulunan 50/529 Arsa paylı 1 Nolu bağımsız bölümde zemin katta bulunan'' Dükkan'' vasıflı taşınmazın tam hissesi satılacaktır.satışa konu ana taşınmaz; bina zemin ve 2 normal kattan oluşan 3A sınıfı kargir olarak inşa edilmiştir. Yapının giriş kapısı kuzey cepheye bakmakta ve demir doğramadır. Zemin katta 2 dükkân ve iki adet mesken, normal katlarda ise katta 2 daire toplam 2 dükkân ile 6 meskenden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üzeri akrilik esaslı boya, çatılı, asansörsüz, yapının yaşı yaklaşık 30-35 yıllıktır.

1 Nolu Bağımsız Bölüm ( Dükkân ) Özellikleri: Değerlendirme konusu taşınmaz zemin katta bulunmaktadır. Brüt alanı 17,50 m2 net alanı 14,25m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz tek bölümden oluşmakta, dış vitrin ve dış kapısı demir doğramalı camekândan oluşmakta, taşınmazın zemini laminat parke, duvarları sıva üzeri boyadır. Yapı elektrikli soba ile ısıtılmakta olup cephesi doğudur. Yapıda ?Efe Sıhhi Tesisat? firması tarafından kullanılmaktadır. Taşınmaz Mevlana Mahallesinde bulunan Barış Manço caddesinin 150 m güneydoğusunda, Mehmet Sepici 60. Yıl Cumhuriyet İlkokulunun 150m kuzeydoğusunda ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarının 300 m güneybatısında yer almaktadır.Taşınmaz ufki olarak Kayseri Adalet Sarayına 650 m Kocasinan belediyesine 1300 m ve Kayseri Cumhuriyet Meydanına 1600 m mesafededir.

Adresi: Adres Bilgileri: Mevlana Mahallesi, 14. Cadde, Doğan Apartmanı,No:19/19B Kocasinan/Kayseri Merkez / KAYSERİ

Arsa Payı : 50/529

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kısmen yol kısmen konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 60.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : ipotek şerhi/ Tapu kaydındaki gibidir/ Dosyasında

1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 13:30 - 13:35 arası

2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 13:30 - 13:35 arası

Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/499 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR