BÜNYAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Bünyan'da 20 m² dükkan icradan satılıktır

BÜNYAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091913
Şehir : Kayseri / Bünyan
Semt-Mahalle : DERVİŞAĞA MAH. / BÜNYAN
: 20
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/192 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
BÜNYAN KADIN VE GENÇLİK MERKEZİ BİNASI 2.KAT SİNEMA SALONU (İLÇE HÜKÜMET KONAĞI KARŞISI) BÜNYAN/KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜNYAN İCRA DAİRESİ


2019/192 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz;Tapu kaydına göre Kayseri ili,Bünyan ilçesi,Dervişağa mahallesi,Çarşı içi mevkiinde kain 164 ada, 10 parsel sayılı,Kargir Dükkan nitelikli, 20,68 m2 yüzölçümlü taşınmaz olup, 03/10/2019 tespit tarihli bilirkişi raporuna göre taşınmaz,ilçe merkezinde Şehit Dursun Ergen Caddesi ile Şehit Enes Bediz Caddesinin kesişim yerinde bulunan tek katlı betonarme dükkan olup 20,00 m2 net alana sahiptir.Konum olarak ilçe merkezinde bulunup Kaymakamlık,Belediye,Hükümet Konağı,Adliye gibi kamu binalarına yürüme mesafesinde bulunmaktadır.Dükkanın çatısı bulunmayıp ,betonarme üst döşemesi kot farkından dolayı ilçenin Hükümet Konağı ön bahçesi içerisinde yer almaktadır.Dükkanın duvarları sıvalı ve boyalıdır.Dükkanın ön cephesi ve giriş kapısı metal çerçeveli camdır.Giriş kısmı kot farkından dolayı Şehit Dursun Ergen Caddesine 2-3 basamak ile çıkılabilmektedir.Taşınmaz ilçe merkezine 10 metre,devlet hastanesine 580 metre, Bayramlı camiine 180 metre, Okul (Namik Kemal) 110 metre ve Bünyan Belediyesine 5 metre mesafededir.Taşınmaz Belediye Uygulama İmar Planında Ticaret (Yen çok:2 Kat) Alanı içerisinde kalmaktadır.TAM hisse ile borçlu adına kayıtlı olup tamamı satılacaktır.
Adresi : Dervişağa Mahallesi Bünyan / KAYSERİ
Yüzölçümü : 20,68 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :Dosyasında mevcuttur.İnşaat tarzı Belediye Uygulama İmar PlanındaTicaret (Yençok:2 Kat) Alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BÜNYAN KADIN VE GENÇLİK MERKEZİ BİNASI 2.KAT SİNEMA SALONU (İLÇE HÜKÜMET KONAĞI KARŞISI) BÜNYAN/KAYSERİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/192 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR