TOSYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kastamonu/Tosya'da 352 m² dükkan icradan satılıktır

TOSYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153351
Şehir : Kastamonu / Tosya
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / TOSYA
: 352
Bölüm / Oda Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/79 Talimat
Muhammen Bedeli
:
770,135 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Tosya Belediyesi Meclis Salonu Cumhuriyet Meydanı NO:8 Tosya Kastamonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOSYA İCRA DAİRESİ
2016/79 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İli, Tosya İlçesi, Pınarbaşı Mah, 120 Ada, 2 Parsel, tapuda avlulu kargir hamam ve sekiz kargir dükkan cinsli, 352,07 m² yüzölçümlü,üzerinde dükkan olarak tasarlanmış 2 adet ahşap yapı mevcut, bu yapılar 40 m² ve 16 m² yüzölçümlüdür. Yapı Bamyacı Sokağa cephelidir. Ayrıca taşınmaz üzerinde 68 m² basit kuraklık, 121 m² ahşap hamam giriş kısmı ve 104 m² hamam kısmı mevcuttur.Hamam yapısı içerisinde; çok sayıda kemerler, kubbe, el oyması işlemeli taş dekorlar, özel boyama resim ve şekiller, kurna, göbek taşı ve tarihi niteliği yüksek özellikte işçilikli detaylar bulunmaktadır. Ahşap ek yapıda; soyunma, bekleme, süs havuzu, idare bölümü bulunmaktadır. Ahşap dükkan yapılarında; 8 adet dükkan bölümü bulunmakta, zeminler şap kaplama,duvarlar sıvalı ve boyalı, ahşap iskeletli çatısı üzeri kiremit kaplama, dış cephesi sıva ve boya kaplama, çerçeveleri ahşap kaplama olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Pınarbaşı Mah. Mahmut Bamyacı Sok. NO:17/19 Tosya Kastamonu
Yüzölçümü : 352,07 m²
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İnşaat tarzı B-3 (Bitişik Nizam 3 kat) lejandında sivil mimarlık örneği tescilli taşınmazdır.
Kıymeti : 770.135,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kan. Mad. 7 göre şerh ve Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür veye Tabiat şerhi ile muhtelif haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Tosya Belediyesi Meclis Salonu Cumhuriyet Meydanı NO:8 Tosya Kastamonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR