KARS SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kars/Merkez'de 141 m² kargir dükkan mahkemeden satılıktır

KARS SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127476
Şehir : Kars / Merkez
Semt-Mahalle : YUSUFPAŞA MAH. / KARS
: 141
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Yerişehir Mh. Alparslan Türkeş Bulvarı No:4/1 Kars Adalet Sarayı Zemin Kat 2. İcra Müdürlüğü Merkez Kars

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARS
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/2 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İhaleye konu gayrimenkul,hali hazırda Kars ili merkez ilçesi Yusufpaşa Mh.Prof.dr.Metin Sözen Cad.No:79 Merkez Kars adresinde bulunur. İhaleye konu binanın arsasının toplam yüz ölçümü 47,14m² olup arsa üzerindeki yapının toplam inşaat alanı 141,51m²'dir.Taşınmaz kagir dükkan şeklindedir. Zemin +2 kattan normal kattan oluşan bir yapıdır. Taşınmazın zemin katı iş yeri üstkatları iş yeri deposu olarak kullanılmaktadır. Yapı kagir yapı tarzında inşa edilmiş olup 31-40 yaş aralığındadır. Taşınmaz düz ve eğimsiz bir topografik yapıya sahiptir. Geometrik yapısı diktörtgen şeklindedir. Taşınmazın imar durumu 1/1000'lik uygulama imar planında; yapılaşma koşullarını saglamadığından komşu parsellerle ihdas alanı ile tevhid edilmesi şartı ile bitişik nizam 5 kata müsait ticaret bölgesinde kalmaktadır. Bulunduğu bölge kamu kurumlarının tüm hizmetlerinden yararlanabilen bir konumdadır. etrafında ticarethane şeklinde işletmeler yer almakta olup çarşı merkezi sayılabilecek bir konumdadır. Ulaşım çok yönlü dolmuş hatları ile kolaylıkla sağlanmaktadır.
Adresi : Kars ili merkezilçesi Yusufpaşa Mh.Prof.dr.Metin Sözen Cad.No:79
Merkez Kars
Yüzölçümü : 141,51 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 kata müsait ticaret bölgesindedir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yerişehir Mh. Alparslan Türkeş Bulvarı No:4/1 Kars Adalet Sarayı Zemin
Kat 2. İcra Müdürlüğü Merkez Kars

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR