KARAMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karaman Merkez'de 331 m² etli pide salonu vasıflı dükkan icradan satılıktır

KARAMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133634
Şehir : Karaman / Merkez
Semt-Mahalle : CEDİT MAH. / SÜMER
Toplam m² : 331
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 18.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/956 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,162,717 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAMAN İCRA DAİRESİ
2017/956 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Karaman İl, Merkez İlçe, 3148 Ada, 8 Parsel, CEDİT Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz tapu kaydında etli pide salonu olarak kayıtlı olup, dükkanın bulunduğu bina arsa üzerinde betonarme karkas yapı tarzında 5 katlı betanorme ve arsası şeklinde inşaa edilmiş bir yapıdır. bina girişi zemin kattan ve batı cepheden sağlanmaktadır. binanın dış cephesi ısı yalıtım mantolama üzeri akrilik dış cephe boyalıdır. Dükkanın giriş kapısı alüminyum doğrama malzemeden yapılmadır. Giriş ve bodrum kat olarak iki bölümden oluşan gayrimenkulün içinde iki adet ofis bölmesi, iki adet lavabo-wc ve iki adet mutfak mevcuttur. Dükkan zemini fayans kaplama olup, duvarları alçı üzerine saten boyalıdır. İçerideki kat girişleri için merdiven basamaklarında mermer, korkuluklarda ise alüminyum korkuluk kullanılmıştır. Dükkana binanın zemin katından bağımsız bir girişle girilmektedir. taşınmazın batı cephesi mevcuttur. kat irtifakı projesine göre zemin kat brüt alanı 217,80 m², bodrum kat brüt alanı 157,27 m² olmak üzere toplamda 375,07 m² brüt kullanım alanına sahip taşınmaz 1 zemin ve 1 bodrum kat bölmelerinden oluşmaktadır. Taşınmaz 3-B yapı grubundadır. Planlı bir yerleşim merkezi olan bölgede genellikle 5 katlı yeni apartman tipi yapılar mevcuttur. Binanın bulunduğu muhit, genelde Karaman halkının orta gelirli kesiminden talep gören bir muhittir. Karamanın en önemli caddelerinden biri olan Mut Caddesine yaklaşık 130 metre mesafededir. Toplu ulaşım imkanı vardır. Doğalgaz dahil tüm alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Cedit Mah. 319 Sk. No:2 Karaman
Yüzölçümü : 331,67 m2
Arsa Payı : 106/331
İmar Durumu : Bitişik nizam bodrum hariç 4 kat yapılaşma koşullarında T4 Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.162.717,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/956 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR