KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Karabük/Merkez'de sanayi alanında bulunan işyeri ve arsası icradan satılıktır

KARABÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00990369
Şehir : Karabük / Merkez
Semt-Mahalle : ZOPRAN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 360
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 07.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/387 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
HÜRRİYET MAH ZONGULDAK CAD ÇAĞRI İŞ MERKEZİ KAT: 3 İCRA İHALE SALONU KARABÜK MERKEZ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARABÜK
İCRA DAİRESİ
2018/387 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydına göre : Karabük İl, Merkez İlçe, 114 Ada, 50 Parsel, ZOBRAN Mahalle/Köy, 1 No.lu Bağımsız Bölüm Tapu Bilgilerine Göre: Dosya içerisinde bulunan tapu kaydında, Borçlu Tuğra Demir Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti. adına, Kat Mülkiyet tapusunda, Tam hisse, 1/2 Arsa Paylı, Zemin Kat 1 No.lu Bağımsız Bölüm İki İş yeri ve Arsası Asma Katlı İş Yeri niteliğinde kayıtlıdır.
Taşınmazın bulunduğu parsel meri imar durumuna göre; Karabük Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce yazılan 04/09/2018 tarih ve 3306 sayılı yazısında, taşınmazın Yen çok:6,50mt, Bitişik Nizam 1 Katlı Küçük Sanayi Alanında kaldığı, Belediye meclisin aldığı karar gereği, bölgede revizyon imar planı çalışmaları tamamlanana kadar yeni yapı yapılmayacağı hususları bildirilmiştir.
Kıymet takdirine konu taşınmaz, Zobran Köyü, Cumayanı Sanayi Sitesi 812.Sokak KARABÜK adresinde bulunmaktadır. Dış cephesinin boyasız ve bakımsız olduğu görülmüştür. Binanın dış cephesinde mantolama olmadığı, uzun zamanlardan beri onarım ve tadilat görmediği, iş yerinin ön kısmının beton atılıp bırakıldığı görülmüştür. Kıymet takdirine konu iş yeri, hali hazırda iş yeri, demir deposu olarak kullanılmaktadır. 155+155=310m2 kapalı alana sahiptir. Dükkanın içerisinde yaklaşık 50m2'lik bir asma kat olmak üzere toplam kullanım alanı 360m2'dir. İş yerinin dış kapısı demir kapılarla çevrilidir. İç kısımda bulunan kapılar ahşaptır. Soba ile ısınmaktadır. İç cephesi boyasızdır. Zemin kaplaması yoktur. Duvarları sıva üzeri boyadır. Alt katta Tuvaletler + Ofis ve Çalışma Alanı vardır. Üst kata ulaşım çelik merdivenle yapılmaktadır.Üst katta Soyunma odası ile Depo vardır. Asma katın çevresi kapatılmıştır. Ön ve arka cephesinin yola çıkmaktadır. Kıymet takdirine konu iş yerinin yıpranma oranının, %20 olduğu kanaatine varılmıştır. Taşınmaz Karabük - Ankara Karayoluna cephe halinde olan Küçük Sanayi Sitesinde bulunmaktadır. Şehir Merkezine yaklaşık 15 km. mesafededir. Her türlü Belediye alt yapı imkanlarından yararlanır.
Yüz ölçümü : 360 m2
Arsa Payı : 1/2
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapuda alacaklı muhtelif icrai haciz şerhleri ile birlikte Alacaklı Banka adına işli 132.000,00 TL bedelli ipotek kaydı vardır.
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : HÜRRİYET MAH ZONGULDAK CAD ÇAĞRI İŞ MERKEZİ KAT: 3 İCRA İHALE SALONU KARABÜK MERKEZ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/387 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR