KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kandıra Orhan'da 64 m² iş yeri icradan satılıktır

KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01186360
Şehir : Kocaeli / Kandıra
: 64
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 08.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/385 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,398 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KANDIRA İCRA DAİRESİ
2018/385 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Orhan Mahallesi Ağva İstanbul Caddesi No:13/A Kandıra - Kocaeli adresinde yer almaktadır. Kandıra ilçe merkezinde, ticari harketin merkeze oranla daha düşük olduğu bölgede, çarşı merkezine yürüme mesafesinde yer almaktadır. Yakın çevresinde çarşı merkezi, banka şubeleri, resmi kurumlar, konut amaçlı kullanılan yapılar, eğitim kurumları bulunmaktadır.Belediye alt yapı imkânlarından faydalanmaktadır. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün yer aldığı bina betonarme karkas tarzda bodrum, zemin, 3 normal katt ve çatı piyesinden oluşmaktadır. 2016 yılında inşa edilmiş olan binanın zemin katında 2 dodrumda deposu olan işyeri, diğer katlarda ikişer mesken olmak üzere toplam 8 bağımsız bölümlüdür. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Söz konusu zemin kat 2 bağımsız bölüm numaralı deposu olan işyeri bodrum katı 32m², zemin katı 32m² olmak üzere toplam 64 m² alanlıdır. Zemin katında WC bulunmaktadır. 3,5 metre uzunluğunda olan vitrini camlı alüminyum doğrama, cam kapılıdır. Zeminleri seramik kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Bağımsız bölümün içine girilememiş, dışarıdan keşif yapılmıştır.
KIYMET TAKDİRİ
Bağımsız bölüm 3B yapı grubunda inşa edilmiş olup yeni inşa edilmiş ve bakımlı olması nedeni ile amortisman düşülmemiştir.
Arsa değeri: (189,29m² X (3/25)) X 5.000 TL/m² = 113.574,00 TL
Bina değeri: 64 m² X 966 TL/m² = 61.824,00 TL
Toplam: 175.398,00 TL
Adresi : Kocaeli İl, Kandıra İlçe, 178 Ada, 7 Parsel, ORHAN Mahalle ZEMİN KAT 2 NOLU Bağımsız Bölüm
Arsa Yüzölçümü : 189,28 m2Arsa Payı : 3/25
İşyeri Yüzölçümü : Bodrum katı 32m², zemin katı 32m² olmak üzere toplam 64 m² alanlıdır.
İmar Durumu : Parsel Kandıra Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünün 19.12.2018 tarihli resmi yazısına göre 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında?Bitişik Nizam 4 Kat Konut Alanında yer almakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 175.398,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Kandıra Belediyesi 2. Kat Toplantı Salonu - Kandıra/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale damga vergisi, tapu alım harcı, K.D.V. ve taşınmazın tahliye ile teslim giderleri alıcıya ait olacaktır. Ayrıca tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Gazetede ve elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/385 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR