TORBALI İCRA DAİRESİ

İzmir Torbalı'da 90 m² dükkan icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01178474
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : TORBALI MAH. / TORBALI
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 24.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1994 Talimat
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
07.10.2020 10:45
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2019/1994 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İZMİR İLİ TORBALI İLÇESİ TORBALI MAH. İKİTEPELER MEVKİİ 130 CİLT, 12800 SAYFA,522 ADA,19 PARSELDE KAYITLI 1.454,00 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ, ARSA NİTELİĞİNDE ZEMİN+BATAR KAT 8/100 ARSA PAYLI 4 NO.LU BAĞIMSIZ BÖLÜM DÜKKAN
Adres:Yedieylül Mahallesi 5548 Sokak No:Torbalı/İZMİR?dir. Tapu kayıtlarında Torbalı Mahallesi daha sonra yapılan Mahalle taksimatında Yedi Eylül Mahalle sınırlarında kalmaktadır.
Taşınmazın konumu : Taşınmaza Torbalı Sanayi Sitesinde Bulunan Sanayi Fatih Caminin güneyinden doğu istikametine giden 5555 sokaktan sağa 5548 sokağa sapılıp köşedeki lokantadan sonra 3. Dükkana ulaşılır.
Taşınmaz İzmir Aydın Yoluna 430, Kipa Alışveriş Merkezine 600, Torbalı Devlet Hastanesine 650, Sanayi Camiine 100 metre kuş uçumu mesafesindedir. Taşınmazın alt yapısı tamamlanmış Belediye hizmetlerinden istifadesi tam bölgededir.
İMAR DURUMU: Torbalı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 23.09.2019 tarih ve E-11244/13109 sayılı yazısında;
?Torbalı İlçesi Torbalı Mahallesi 522 ada, 19 parsel Torbalı Belediye Meclisinin 12.07.2004 tarih ve 10 sayılı kararı ile onaylanan Torbalı Merkez 1/1.000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar planında Küçük Sanayi alanında kalmamaktadır şeklinde belirtilmiştir. Yapılaşma mevcuttur.
TAŞINMAZIN MAHALLİNDE YAPILAN İNCELEME VE DEĞERLENDİRMELER:
Yukarıda adresi,tapu kaydı, imar durumu belirtilen ve mahallinde çekilen fotoğrafları sunulan taşınmaz; Tapu kayıtlarında;İzmir İli, Torbalı İlçesi, Torbalı Mahallesi 522 ada 19 parsel, Sayılı 1.454,00 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı 8/100 arsa paylı Zemin+Batarkatlı 4. B.B. Numaralı Dükkan vasıflı taşınmazdır.
Taşınmazın Özellikleri:
Kıymet Takdiri yapılan taşınmaz Tapu kaydında Dükkan olarak kayıtlı olup fiilen Mobilya ve Döşemecilik yapılan dükkan şeklinde kullanılmaktadır.Dükkan aradadır. Batar katlıdır.5 Bağımsız bölüm numaralı dükkan ile birlikte kullanılmaktadır. Aralarındaki duvar yıkılmıştır. Taşınmazın etrafında genellikle küçük sanayi, tamir, parçacı ve Lokanta v.b. binalar vardır. Talep gören bölgede konumlanmıştır.
Ana Yapı; Taşınmaz üzerinde Tek Katlı, Betonarme Karkas yapılar sınıfına girmekte olan bir yapı mevcuttur. Birbirine bitişik dükkân olarak kullanılmak üzere inşa edilmiş bağımsız bölümlerden oluşmaktadır. Taşıyıcı sisteminde betonarme kolon ve kirişler kullanılmıştır. Döşemesi betonarmedir. Duvarlarında tuğla yapı malzemesi kullanılmıştır. Ana yapının iç ve dış cepheleri sıvalı ve boyalı durumdadır. Çatı örtüsü galvaniz sacdır. Dış cephe mantolaması yapılmamıştır. Ana yapı faal olarak dükkân amaçlı kullanılmaktadır. Ana yapının Mimarlık hizmetlerine esas olan sınıf ve grubu 2-C.dir. Ana yapı bakımlı sayılabilecek durumdadır. Yaklaşık 15-20 senelik bir yapıdır. Torbalı Sanayii Sitesinde bulunmaktadır.
4 Nolu Bağ. Böl: Dükkân olarak kullanılmaktadır. Bağ. Böl. girişi demir doğrama çerçeve içerisine cam monte edilerek oluşturulmuştur. Zeminlerde mermer yapı malzemesi kullanılmıştır. Duvarlar sıvalı ve badanalı durumdadır. Bakımlı sayılabilecek bir yapıdır. 21.11.2013 tarih ve 1654 sayılı Yapı Kullanım izin belgesine göre bağımsız bölümün yüz ölçümü 90,00 m2.dir. Yaklaşık 6 yaşında olup % 6 yıpranma payı vardır. Hâlihazırda marangoz dükkânı olarak kullanılmaktadır. Elektrik, su, v.b. altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Güney doğu cephelidir. Yapının batar katı mevcuttur. Batar kat idari ofis olarak kullanılmaktadır. Zemin mermer doğrama olup tavan alçıpan tavandır. Kapısı ve pencereleri PVC doğramadır. Dükkânın önünde beton zemin bulunmaktadır. Üzeri ve çevresi sundurma eklenti ile örtülmüştür. 5548 Sokak.a cephelidir. Satış kabiliyeti vardır. 4 ve 5 nolu bağımsız bölümler fiilen birlikte kullanılmaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/09/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1994 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği ilan olunur. 22/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR