İZMİR 4. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Konak'ta 40 m² dükkan icradan satılıktır

İZMİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199775
Şehir : İzmir / Konak
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10405 ESAS
Muhammen Bedeli
:
415,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
23.11.2020 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
4. İCRA DAİRESİ
2019/10405 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu yer Tapuda İzmir ili, Konak ilçesi, 2. süleymaniye mahallesi, 7136 ada,5 parsel nolu , 6/216 arsa paylı, zemin 20 nolu dükkan vasıflı bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.Dükkanın içerisinde yer aldığı ana yapı betonarme kolonlu,tuğla duvarlı,ve asansörlü olarak inşa edilmiştir.Tamamen inönü caddesine cepheli durumda olup , giriş kapısı alimünyüm doğramalı,yerleri dekoratif led aydınlatmalı, lamine parke kaplı, duvarları saten alçı boya ve badanalı, tavanları kartonpiyerli olup dükkan içerisinde mutfak, wc , lavabo yer almakta olup elektrik ve suyu bulunan dükkanın%25 oranında yıpranmış ve 40 m2 alanlıdır. konumu, ulaşım ve taşıma imkanları iyi, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup , inönü caddesine cepheli, 330 metre ilerisinde eğitim gönüllüleri vakfı Eşrefpaşa öğrenim birimi, 320 metreilerisinde Kazım karabekir meydanı ve üçyol metro istasyonu, 55 metre ilerisinde Osman kibar İköğretim okulu,daha ilerisinde semt pazarı vardır.Satışa konu dükkan 415.000 TL (DÖRTYÜZ ONBEŞ BİN TÜRK LİRASI) muhammen bedel üzerinden satışa çıkarılmıştır.
Adresi : İzmir ili, Konak ilçesi, 2. süleymaniye mahallesi, inönü caddesindeki 43 kapı nolu sipahi apartmanının zemin katındaki 20 nolu dükkan vasıflı bağımsız bölümdür.
Arsa Payı : 6/216
İmar Durumu : .İmar durumu: Taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında (B-8) bitişik nizam 8 kat yapılaşma koşullu" KT1" zemin+1. kat ticaret,üst katları konut alanında ve kentsel dönüşüm alanında kalmakta olan imar durumlu olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 415.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/10/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 23/11/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10405 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR