İZMİR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Karabağlar'da 125 m² işyeri icradan satılıktır

İZMİR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129620
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : AŞIK VEYSEL MAH. / ZİNCİRLİKUYU
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12220 ESAS
Muhammen Bedeli
:
171,066 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 15:50
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 15:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 9. İCRA DAİRESİ
2019/12220 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satış ilanı ilgililerine tebliğe gönderilmiş olup,tebliğ imkansızlığı veya adreste tebligat yapılamaması halinde işbu ilan ilgilerine tebliğ yerine kain olunur.
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Karabağlar Mahallesi, 30224 ada, 5 parsel, 58.00 m2 alanlı, bir katlı işyeri genel niteliğindeki taşınmaz.
ADRESİ: Aşık Veysel Mahallesi 4002 Sokak No 6, Karabağlar - İZMİR
İMAR DURUMU : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre, otopark alanında kalmakta, İmar Kanunun 18 ve 23.madde hükmüne tabidir. 25 Temmuz 2013 gün ve 28718 sayılı resmi gazetede yayınlanan ve 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanunun 2.maddesine göre ilan edilen riskli alan içerisinde yer almaktadır. Plan çalışmaları devam etmektedir.
HALİ HAZIR DURUMU : Parsele ait kadastral çap ve planı mahallinde zemine aplike edilerek, keşif mahallinde görülen kıymet taktirine konu taşınmazın parseli olduğu ve paftasına uygun olduğu anlaşılmıştır.Taşınmazın bulunduğu bölgede, belediye hizmetlerinden yararlanmakta, elektrik, su ve kanalizasyon şebeke hattı mevcuttur. Bina, betonarme yapı tarzında, batarlı zemin kat, 1 normal kat olmak üzere toplam 2 katlıdır. Zemin kat 58 m2 brüt alanlı, batar kat 15 m2 brüt alanlı, 1.kat 58 m2 brüt alanlı, 125 m2 net alanlı, 131 m2 brüt alanlıdır. %30 yıpranmalıdır.
Binanın iç ve dış duvar ve tavanları sıvalı badanalı, Dış doğraması demir profilden imal yağlı boyalı, zemin ve batar kat zemini karo kaplı, tuvaleti mevcut, üst kata çıkış merdiveni kaplamasız, 1.kat zemini kaplamasız, Bakanlığın resmi gazetede yayınladığı tabloya göre 3/A yapı sınıfındadır.
KIYMETİ : Günün ekonomik şartları, paranın satın alma gücü, taşınmazın yeri, mevkii, alanı, imar durumu, yapı tarzı, sınıfı, yaşı ve yıpranma oranı, parselin bulunduğu lokasyonda yapılaşma yoğunluğu, belediye hizmetlerinden yararlanır durumda oluşu, ulaşım ve yol durumu, mevcut hali ile keşif tarihi itibarıyla,bilirkişice taşınmaza 171.066.00.- TL (YÜZ YETMİŞ BİR BİN ALTMIŞ ALTI TÜRK LİRASI) kıymet takdir olunmuştur.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12220 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR