İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Bornova'da 95 m² dükkan icradan satılıktır

İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132357
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9350 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
1. İCRA DAİRESİ
2019/9350 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Bornova İlçesi, Erzene Mah. 8362 Ada, 9 Parselde kayıtlı satışa konu 9 Nolu Bağımsız Bölüm dükkanın yer aldığı gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Parselde tek blok yer almaktadır. Satışa konu dükkanın yer aldığı bina zemin + 2 kattan müteşekkildir. Binada zemin katta bir adet dükkan, normal katlarda 4'er adet mesken olmak üzere toplam 9 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Dükkan net 85m², brüt 95m² alana sahiptir. Zemin seramik, duvarlar plastik boyalı, tavanı asma tavandır. Dış kapı ve pencereleri pvc doğramadır. Dükkanın içinde tuvalet mevcuttur. Dükkan ortadan cam ile bölünmüş, cam kapı ile geçiş bırakılmıştır. Bağımsız bölümün boş ve kiralık olduğu görülmüştür. Dükkan köşe konumlu olup; 1751 ve 1751/1 sokaklara cephelidir. Ticari potansiyeli normal düzeydedir. Dükkan 7 yaşında kabul edilmiştir. Ege Üniversitesi Kampüsü'nün hemen güneyinde yer alır. Dolmuş ve otobüs ile ulaşım mümkündür.
Adresi : Mevlana Mah. 1751 Sokak No:4/A Zemin Kat Dükkan Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : Net 85 m², Brüt 95m²
Arsa Payı : 100/430
İmar Durumu : Parsel 3 kat, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9350 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR