GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Gaziosmanpaşa'da 126 m² dükkan icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138959
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / MEVLANA
: 126
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13589 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
22.07.2020 11:15
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/13589 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 3437 Ada, 14 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz. Tapu adresi: İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi, Küçükköy Mahallesi, 3437 Ada, 14 Parsel de kayıtlı 420,00 m2 alanlı arsa üzerinde yer alan Bodrum Kat 1 nolu Dükkan nitelikli taşınnmaz, İdari adresi: İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, 765. Sokak, 1 kapı nolu dükkân nitelikli taşınmazdır. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu Bina, bodrum kat + zemin kat (asma katlı) + 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Binanın projesinde 3 adet dükkân, 9 adet daire bulunmaktadır. Bina girişi 1. normal kattan projelendirilmiştir. Bina içerisine girilememiştir. Bina giriş kapısı camlı demir kapı, binanın dış cephesi ısı yalıtımı üzerine dış cephe boyası kaplamalıdır. Yapının projesinde asansör bulunmamaktadır. Isınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 4-5 katlı, ticaret+konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. B.A.K. tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş olan, yaklaşık 20 yaşında olan binanın elektrik ve sıhhi tesisatları mevcuttur.Mimari projeye göre Bodrum kat 1 nolu dükkân, projesinde 1 bölmeden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesi üzerinde yazılan ölçülere göre dükkânın 126,16 m2 net kullanım alanı bulunmaktadır. 1 no?lu bağımsız bölüm kapalı olduğu için içeri girilememiştir. Dışarıdan yapılan gözlemde içerisinin kullanılmadığı ve atıl vaziyette olduğu görülmüştür. Bağımsız bölüm ile ilgili yapılan değerlendirmeler mimari projesi üzerinden yapılmıştır. Uygulama İmar Planında (UİP-6963) bitişik nizam 5 katlı (B-5) ticaret+konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 420,00 m2
Arsa Payı : 15/180 : Satışa Konu Borçlu hissesi: tam hisse
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında (UİP-6963) bitişik nizam 5 katlı (B-5) ticaret+konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. .Ayrıntılı bilgi dosyasında.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 24/06/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 22/07/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir.Alacaklının banka olması ve satışı yapılan taşınmazın borçlu veya kefile ait olması halinde bankadan KDV de muaf tutulacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13589 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR