KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Başakşehir'de 95 m² dükkan icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187896
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : BAHÇEŞEHİR 2. KISIM MAH. / BAHÇEŞEHİR
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3090 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
925,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 10:50
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adliyesi Ceza A Blok G/71 İhale Odası KÜÇÜKÇEKMECE Sefaköy/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/3090 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Başakşehir İlçe, 795 Ada, 9 Parsel, İKİTELLİ-2 Mahalle/Köy, 107 Nolu Bağımsız Bölüm Tapunun İstanbul ili, Başakşehir İlçesi, İkitelli-2 Mahallesi, 795 ada, 9 parselde, 107 nolu bağımsız bölüm kayıtlı taşınmazı olup, posta adresi: Başakşehir ilçesi, Başakşehirmahallesi, Toros caddesi, Arterium 4. Kısım (Rezidans), No:1U dükkan adresinde yer almaktadır.
Yerinde ve onaylı mimari projede yapılan incelemede; 795 ada, 9 no.lu parsel, 4.189,28 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde Arterium 4. Kısım adlı bir bina bulunmaktadır. Binanın yapı tarzı betonarme karakas,yapı nizamı blok nizam olup 3 bodrum kat+ zemin kat +12 normal kattan ibarettir. Binada 112 adet bağımsız bölüm tescil edilmiştir. Dıştan bakılınca binanın ?V? şeklinde taban oturumu bulunmaktadır.Söz konusu parsel geometrik olarak takriben üçgene benzemekte ve köşe başında kalmaktadır. Parsel üzerindeki binanın bir cephesi Toros Caddesine, bir cephesi de Süleyman Çelebi Caddesine cepheli konumdadır. Dosya konusu 1. bodrum katta konumlu, 107 no.lu bağımsız bölüm, dükkan; mimari projesine göre 95,30 m2 net alana sahiptir. Kıymet takdiri istenen dükkan, bitişik dükkan ile fiilen birleştirilmiş olup kiracı tarafından faaliyet amacı doğrultusunda sınıflar, odalar ve wc? ler yapılmıştır. Fiilen birleştirilen iki dükkanda; binanın taşıyıcı sisteminde bir değişik yapılmamış olup sadece ara duvar yıkılmıştır. Bu nedenle onaylı mimari projede iki dükkan arasında görünen 20 cm. kalındığında, 12,47 m. uzunluğundaki duvarın yeniden yapılması halinde dükkanın eski haline getirilmesi mümkündür. Yani 107 no.lu bağımsız bölüm dükkan ile bitişik dükkan arasına ara duvar örülmesi halinde dükkanlar eski haline getirilmiş olacaktır. Taşınmazın değer takdirinde onaylı mimari projeye dönüştürme maliyeti de dikkate alınmıştır. Dükkanda İstanbul-Başakşehir Özel Başakşehir Doğru Cevap Kişisel Gelişim Kursu adlı bir işletme faaliyet göstermektedir. Söz konusu dükkanın yer döşemesi seramik kaplı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dükkandaki wc? lerin yer döşemeleri ve duvarları seramik kaplı olup klozet ve lavabolar mevcuttur. Dükkanın iç kapıları panel kapı, giriş kapısı ve ön cephe vitrini camekanlı alüminyum profildir. Elektrik ve sıhhi tesisatı mevcut olup, ısıtma sistemi yoktur. Binanın yaşı yaklaşık 6 yıldır. Binanın yapı sınıfı 1. sınıf inşaattır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın çevresinde Hayat Park Konakları, Arterimlar ve Bayramtepe Hz. Ebubekir Camii yer almaktadır. Taşınmaz ticari bakımdan hareketli bir konumda bulunmakta, yakınında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazbulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, ulaşım imkanları elverişli, her türlü belediye hizmetlerinden istifade edecek konumdayer almaktadır.
Yüzölçümü : 95,30 m2
Arsa Payı : 7500/418928
İmar Durumu : Dosyasına sunulan Başakşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ nün 15.11.2019 tarih ve E.34795 sayılı yazısına göre; Başakşehir İlçesi, Başakşehir (İkitelli) Mahallesi, 795 ada, 9 parselin bugün itibariyle; 07.06.2007 t.t.li
İkitelli Köyü ve Çevresi 3. Etap Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Alanında kalmakta olduğu, E:1.25 ve H: Serbest olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haiz olduğu, bildirilmektedir.
Kıymeti : 925.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı, KM'ne çevrilmiştir, hacizler ve ipotek mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/08/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adliyesi Ceza A Blok G/71 İhale Odası KÜÇÜKÇEKMECE Sefaköy/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3090 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR