İNEGÖL İCRA DAİRESİ

İnegöl Sinanbey'de 63 m² dükkan icradan satılıktır

İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180293
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : SİNANBEY MAH. / İNEGÖL
: 63
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1588 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
İCRA DAİRESİ
2019/1588 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, İnegöl İlçe, 643 Ada, 184 Parsel, SİNANBEY Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm
İmar durumu:
Kıymet takdirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu Sinanbey mahallesi 643 ada 184 parsel nolu taşınmaz 1/1000 ölçekli İnegöl revizyon uygulama imar plan sınırları içinde olup2. Ve 3. Derece iş merkezi lejantlıdır. İlgi planlarda taşınmazın bitişik nizam 3 kat imarlı olarak belirtildiği görülmüştür.
Mahallinde yapılan inceleme ve tespitler :
Mahallinde yapılan incelemede kıymet takdirine konu taşınmazın tapu kaydına uygun olarak Bursa ili İnegöl ilçesi Sinanbeymahallesi 643 ada 184 parsel üzerinde bulunan zemin kat ve normal 4 kattan ibaret olmak üzere yol seviyesi üzerinde 5 katı bulunan betonarme binanın zemin katında yer alan 11 bağımsız bölüm nolu işyeri olduğu görülmüştür. Konumu itibari ile güneyinde Sinan sokağa, doğusunda Kamer sokağa cephesi bulunan dükkan niteliğindeki taşınmazın camekanlarının PVC malzemedenimal ve monte edildiği, tavan kısmında asma tavan ve spot aydınlatma uygulamasının yapıldığı ve alan olarak ruhsatta belirtilen 63 m2 alan bilgisini sağladığı görülmüştür.Doğalgaz yakıtlı soba ile ısıtıldığı ve halihazırda içinde kahvehane olarak faliyet gösteren bir işyerinin bulunduğu taşınmazın cephe aldığı sokaklar bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik telefon ve doğalgaz alt yapı şebekesinin tesis edildiği, cephealdığı Sinan Sokağın Ahmet Akyollu caddesi ile bağlantılı olduğu ve konum olarak İnegöl ilçe merkezine, İnegöl alışveriş merkezine yürüme mesafesi içinde bulunduğu, toplu taşım güzergah ve duraklarına yakın bir mesafede olduğu ve yakın çevresinde işyerlerinin bulunduğu tespiti yapılan diğer özellikleri olarak not edilmiştir.
Adresi : Sinanbey Mahallesi Sinan Sokak No:07/Cİnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 63 m2Arsa Payı : 4/24 İmar Durumu : Var
Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 03/09/2020 günü 10:10 - 10:15 arası 2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 1000,00 TL ve üzerinde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.

2-COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA;
Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve kılavuz yayınlamak suretiyle geçiş yapılana kadar tedbirlerin İcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA ve BANKOMAT KARTIakışının bulaşıcı riski doğuracağıaynı zamanda ihale esnasında paranın alımı sayımı iadesi sahte olup olmadığının tespitinin mümkün olmadığı hususları bir arada değerlendirilerek;
Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. VAKIFBANK BANKOMAT KARTI İLE ÖDEMENİN İHALE ESNASINDA ALINMAYACAĞININ BİLİNMESİ NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1588 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR