HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hilvan Yeni Mahalle'de akaryakıt istasyonu icradan satılıktır

HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112931
Şehir : Şanlıurfa / Hilvan
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / HİLVAN
Pompa Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/60 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
4,798,982 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2020 13:10
İkinci Satış Günü
:
12.03.2020 13:10
Satış Yeri
:
HİLVAN BELEDİYE KONFERANSI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HİLVAN İCRA DAİRESİ
2019/60 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Hilvan İlçe, 312 Ada, 1 Parsel, YENİMAHALLE Mahalle/Köy Hilvan-Diyarbakır yolu üzerinde yer alan PAYDAŞ Petrol Tarım Ürünleri Tur. Tic. Ve LTD Şti betonarme akaryakıt Lpg istasyonu ve arsası niteğindedir. Arsa üzerinde petrol tesisi,2 katlı idari bina, market, yıkama tesisi ve sosyal tesisler yer almaktadır. Yapılar Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı yaklaşık birim maliyet tablosuna göre 2019 yılı 3.sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir. İdari binası 2 katlı olup kompozit kaplama olarak yapılmıştır.Bina her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. 10/09/2019 tarihinde bilirkişi raporu doğrultusunda kıymet takdiri yapılmıştır. İdari bina, wc+depo,yıkama yağlama tesisi inşaat değeri kanopi, otogaz inşaat beton değeri,kilit parke taşı, bordür ve parselin değeri 2.408.982,00 TL(Gayrimenkul ve inşaat değerleri)'dir. Parselin tek başına değeri ise 1.889.220.00 TL'dir. 4er adet pompa, tank ve bağlatıları, otogaz tank ve bağlantıları yıkama tesisi, yangın söndürme tesis, jeneratör ve bağlantıları, otopark ve pompalar , kumando panosu toplam değeri ise 2.390.000.00 TL(Makina değeri)'dir.Toplam değeri ise 4.798.982.00 TL'dir.
Adresi : Şanlıurfa İl, Hilvan İlçe, 312 Ada, 1 Parsel, YENİMAHALLE Mahalle/Köy
Yüzölçümü : 2.518,96 metrekare
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 4.798.982,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Dosyasındadır
1. Satış Günü : 13/02/2020 günü 13:10 - 13:15 arası
2. Satış Günü : 12/03/2020 günü 13:10 - 13:15 arası
Satış Yeri : HİLVAN BELEDİYE KONFERANSI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almaı isteyenlerin 2019/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR