HEKİMHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hekimhan'da 45 m² dükkan icradan satılıktır

HEKİMHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181766
Şehir : Malatya / Hekimhan

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
107,325 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Hekimhan Adliye Sarayı Hekimhan İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HEKİMHAN İCRA DAİRESİ


2019/14 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İli, Hekimhan İlçesi, Bağyolu Mahallesi, 546 ada, 10 nolu parselde kayıtlı 495,00 m2 arsa üzerine yapılmış Ana Taşınmaz Niteliği Kargir Ev ve Arsası olan , Arsa Payı oranı 3/9 olan Zemin Kat ,6 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Dükkandır.Tapu kaydında taşınmazın 1/1 hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Tespit konusu taşınmazın adresi : Malatya ili, Hekimhan ilçesi , Hekimhan Kangalkara yolu üzeri , Barbaros Caddesi, No:1 olan apartman adresinde bulunmaktadır. Tespit konusu taşınmazın İmar durumu: Bağyolu Mahallesi , 546 Ada , 10 Parsel İmar Planında 2 Katlı Ayrık Nizam Konut alanında kalmaktadır. TAKS/KAKS :0,40/0,80 olan alanda kalmaktadır.
Tespit konusu taşınmazın özellikleri :
Tespit konusu taşınmaz konum olarak ilçe merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Hekimhan Sivas yolu üzerinde yola cephelidir. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bağımsız Bölümlerde kat mülkiyeti kurulmuştur. Bahse konu taşınmaz üzerinde zemin + 2 kattan oluşan yapı bulunmaktadır. Ana yapının Zemin katında dükkanlar bulunmaktadır, dükkanlar harici, bağımsız konut olarak kullanılmaktadır. Tespit konusu bina, betonarme karkas yapı özelliğinde olup ; hesaba ilişkin olarak bu yapı bütünü: Çevre ve Şehircilik Bakanlığının m2 birim maliyet tebliğine göre 3.sınıf A grubuna dahil olup; Bina yaş aralığına bağlı yıpranma payı %25 tir. Taşınmazın ince imalatları tamamlanmış vaziyette olup duvarlar sıvalı ve boyalı ve hali hazırda kullanılmaktadır. Dükkan içten alçıpan bölme duvarlar ile bölünmüş olarak projeden bağımsız vaziyette kullanılmaktadır. Dükkanın Isıtma sistemi ise katı yakıt sobalıdır. Dükkanın brüt alanı 45 m2 , net ise 38 m2 dir.
Adresi : Hekimhan Kangal Kara Yolu Üzeri , Barbaros Caddesi, No:1 Hekimhan / MALATYA
Yüzölçümü : 45 m2
İmar Durumu : İmar Planında 2 Katlı Ayrık Nizam Konut alanında kalmaktadır. TAKS/KAKS :0,40/0,80 olan alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 107.325,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Hekimhan Adliye Sarayı Hekimhan İcra Müdürlüğü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR