SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Samandağ'da 75 m² asma katlı dükkan icradan satılıktır

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136933
Şehir : Hatay / Samandağ
: 75
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 22.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/377 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
473,725 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu - . SAMANDAĞ / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2019/377 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Samandağı İlçesi, Alevışık Mahallesi 6248 Parselde Zemin kat 3 numaralı Bağımsız Bölümdür. Dosyamıza İbraz edilen bilirkişi raporuna göre:Ana taşınmaz Geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak düz bir yapıya sahip olup, yol kotundadır. Bina Bodrum Zemin ve Normal katlar şeklindedir. Zemin katta işyerleri ve üst katlar mesken şeklindedir. Bina çatısız, asansörsüz, dıştan boyalı ve yalıtımsızdır. 3A yapı sınıfında ve 25-30 yıllık binadır. Satışa konuZemin Kat 3 Nolu BBAsma Kattan oluşmuştur. Daha önce Pastahane olarak kullanılmış olup, şu an boş vaziyettedir. Zemin Katın Tavanlarının bir kısmı alçıpan ile kaplıdır. Satışa konu bağımsız bölüm dükkan olarak planlanmış olup Kapı ve pencereleri takılmış, ,yer döşemesi yapılmış, kullanılabilir haldedir.Dükkan Zeminde 44,00 m² Asma katta 31,00 m² olmak üzere Toplam 75,00 m² dir.
Adresi : Alevışık Mh. Nazım Hikmet Ran Cd. Eski İlya Pastanesi Yeri Samandağ / HATAY
Yüzölçümü : 302,35 m² Arsa Payı : 90/1300
İmar Durumu : İmar Planında Ticari-Konut alanı olarak planlanmış Bitişik Yapı nizamanda 5 kata müsadeledir.
Kıymeti : 473.725,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2565SK. 28M. gereğince yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça
Kiralayamaycakları bölge içindedir
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediyesi Eski Meclis Toplantı Salonu - . SAMANDAĞ / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/377 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR