GÖRELE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Görele'de 121 m² dükkan icradan satılıktır

GÖRELE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182928
Şehir : Giresun / Görele
Semt-Mahalle : HENDEKBAŞI MAH. / GÖRELE
: 121
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 02.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/667 ESAS
Muhammen Bedeli
:
955,793 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ : KUMYALI MAH. 1. HAL SOKAK GÖRELE/GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖRELE
İCRA DAİRESİ
2018/667 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Görele İlçe, 48 Ada, 4 Parsel, HENDEKBAŞI Mahalle/Köy, ZEMİN KAT NO: 7 Nolu Bağımsız Bölüm dükkan; dükkanın bulunduğu parselde 1 bodrum + 1 zemin + 5 normal kat olmak üzere 6 katlı yapı bulunmaktadır. taşınmazımız 7 nolu bağımsız bölüm ise zemin kat+ asma kat ve yarım kat bodrum ( depo ) dan meydana gelmektedir. 32 m2 depo+ 49 m2 dükkan + 40 m2 asma kat olmak üzere net 121,00 m2', brüt olarak 129 m2'dir. iş yerinin girişi ahşap görünümlü pvc cam yüzeyden oluşmaktadır. bodrum katında yerler seramik, duvarlar badana boyalı ve imalathane vaziyetinde, zemin kat satış ünitesi ve kasa şeklinde yerler ve yan duvarlar 1,20 m yüksekliğinde seramik ve kalan yüzeyler boyalıdır. asma kat ise oturma ve satış ünitesi şeklinde yine yerler seramik, ön yüzey tamamen cam şeklindedir. 3. sınıf b grubu yapı sınıfında olup birim m2 değeri keşif itibariyle 1.210,00 tl/m2'dir. Belediye imar alanı içinde, Görele'nin işlek caddesinde yer almaktadır
Adresi : Hendekbaşı Mahallesi Salih Sinirlioğlu Caddesi No: 44/A Görele / GİRESUN
Yüzölçümü : 121,00 m2 (net)
Arsa Payı : 20/75
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 955.793,39 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatı dosyasında dosyasında incelemeye açıktır.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 24/09/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ : KUMYALI MAH. 1. HAL SOKAK GÖRELE/GİRESUN -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/667 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
( İŞ BU YAZI 5070 SAYILI KANUN UYARINCA ELEKTRONİK İMZA İLE İMZALANMIŞTIR. İİK Md. 8/a-2 : Güvenli elektronik imzayla oluşturulan belge ve kararlarda, ... mühürleme işlemini öngören hükümler uygulanmaz. )

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR