BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Bulancak'ta 272 m² dükkan icradan satılıktır

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091804
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : YALIKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 272
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/45 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Bulancak Belediyesi Belediye Meclis Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK İCRA DAİRESİ

2019/45 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bulancak Yalıköy Mahallesi Ordu-Giresun karayolu üzerinde 115 Ada 1 Parsel 14 Nolu dükkan vasfındaki taşınmaz borçluya aittir.Parsel üzerinde kat irtifakı yapılmış ve tescil edilmiş olan ve betonarme yapılmış üç daireli beş katlı yapının zemin katında bulunmaktadır. 8/36 arsa paylı payına düşen arsa miktarı 142,97 m2 dir. 14 Nolu Bağımsız Bölüm dükkan yapı tek daireli betonarme yapılmıştır. Dükkan üzerinde 4 normal kat ve çatı katı bulunan yapının dışı sıvalı olup üzerinde çatısı yapılmıştır.Binanın normal katları üç daireli mesken olarak kullanılmaktadır. Binanın girişi doğu cepheden yapılmıştır.Yapının arsası 643,34 m2 dir. Yapı takriben 10 yıllık olup yaşı itibariyle % 10 yıpranma payı vardır.Parsel üzerinde yapı 3.sınıf B grubu yapı olarak değerlendirilecektir.Yapıda asansör bulunmaktadır.Binadaki dairelerin ısıtma sistemi merkezi sistem kaloriferdir. Dükkanın yola bakan kuzey cephesi açık olup cephesinde alüminyum doğrama camlı çerçevesi ve giriş kapısı bulunmaktadır.Tabanı seramik kaplama yapılmıştır.Duvarları sıvalı ve kireç badanalıdır. Dükkanın takriben yapı alanı 272 m2 olup kullanım alanı 248 m2 dir. Doğu ve batı cephesi bitişik olup kuzey cephesi açıktır.Dükkan kuzey cephede bahçe mesafesine büyütülmüştür.Dükkan işyeri olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevki itibariyle alış verişin yoğun olduğu işlek caddededir. Civarın yapı ve insan yoğunluğu fazla olması dolayısıyla taşınmazın değerine etki etmektedir. Şu anda oto galerisi olarak kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 272 m2
İmar Durumu :Dükkanın bulunduğu parsel şehir imar planında A-5 yapı adasında bulunmaktadır.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :İpotek
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri :Bulancak Belediyesi Belediye Meclis Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR