GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de arsa tapulu 453 m² imalathane ve depo icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094680
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : TEKSTİLKENT MAH. / PERİLİKAYA
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/38100 Esas
Muhammen Bedeli
:
3,322,824 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/38100 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen hacizli taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Tekstilkent Mahallesi, ada 231, parsel 364 te kayıtlı bulunan, niteliği Arsa olan ana taşınmazın tamamı 453,00 m2 olup, tamamının borçluya aittir.
Özellikleri : Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında, Arsa olarak tescillidir. Fakat ana taşınmaz parsel üzerinde; Bodrum + Zemin + 3 normal kat şeklinde inşa edilmiş imalathane ve depo olarak kullanılan bir apartmandır. Taşınmazın bodrum katında: 1 adet depo mevcuttur. Taşınmazın zemin katında: l'i boş olmak üzerek 2 adet dükkan, bina girişi ve depo girişi mevcuttur. 1. Normal katta sekreterlik, müdüriyet, 1 adet WC ve 1 mutfak ile 2 adet imalathane girişi yer almaktadır. Diğer normal katlar imalathane olarak kullanılmaktadır. Batı, güney ve kuzey cephelidir. İlin yapılaşması tamamlanmak üzere olan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi, Havaalanı Yolu, İnönü Caddesi ve Ulucanlar Camii mevcuttur. Şehrin güneydoğu istikametindedir. Çevresinin tamamı yapılaşmış olup mevcut yapıların imar planına kısmen uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında 2-4 katlı gecekondu tarzı binalar, imalathaneler ve iş hanları bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur.
Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte, etrafında irili ufaklı yeşil alanların olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması, şehir merkezine yakın mesafede bulunması ve tek tapu olması olumlu unsurlardır. Kat irtifakı veya kat mülkiyetinin tesis edilmemiş olması ve parselin fiili kullanımının tapu alanının kısmen dışına taşmış olması, olumsuz unsurlardır. Kıymet takdiri yapılırken, taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Gaziantep Belediye Başkanlığınca verilmiş 20.05.1981 tarih ve 272/981-270 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesine ve buna bağlı onaylı projeye aykırı olduğu görülmüştür.
Taşınmaz Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. Kat mülkiyeti ya da irtifakı tesis edilmediğinden söz konusu binanın tamamı değerlendirilmiş olup brüt olarak yaklaşık 2.300,00 m2 dir. 1. Normal katı 1 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 WC ve 1 antreden oluşmakla birlikte diğer katlar imalathane olarak kullanılmaktadır. Tüm zeminler mozaik döşemeli betondur. WC ve mutfak duvarları, kısmen ince sıva üzeri plastik boya ile kaplıyken bir kısmı fayans döşelidir. Geri kalan hacimlerin çoğunluğunun duvarları ince sıva üzeri plastik boya, bir kısmı yağlı boya ile kaplıdır. Müdüriyet ve sekreterlik bölümü alimünyum doğrama ile bölümlere ayrılmıştır. Pencereleri PVC camlı, iç kapıları ahşap doğramadır. Elektriği, suyu olup klima ile ısıtılmaktadır. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, plastik boya ile boyalı olup tabanı, mozaik döşemeli betondur. Binanın dışı, sıvasız-boyasızdır.
Adresi : Tekstilkent Mahallesi, Sarraf Caddesi, No: 12 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 453 m2
İmar Durumu :İnşaat tarzı imar planında ?Bitişik nizam 3 katlı (B-3) Ticari yapı adasında" olduğu görülmüştür. Parsel, imar parselidir.
Kıymeti : 3.322.824,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında ve dosyasında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/38100 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR