GAZİANTEP 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Gaziantep Şahinbey'de 10 m² dükkan mahkemeden satılıktır

GAZİANTEP 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01197832
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : BOYACI MAH. / TABAKHANE
: 10
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 25.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
177,733 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçesi, Boyacı Mahallesi, Kendirci Çarşısı mevkii, 773 Ada, 10 Parselde bulunan 10,35 m² yüz ölçümündeki taşınmaz tapuda DÜKKAN olarak kayıtlı olup, imar planında Kentsel Sit Alanı içerisinde Koruma amaçlı Uygulama İmar Planına göre "T Koşullu Ticaret Yapı Adasına" denk gelmekte olup, taşınmaz konum olarak Boyacı mahallesi sınırları içerisinde olup Kendirci Sokağa cepheli konumda bulunmakta olup, Kendirci sokak No:8 de bulunmaktadır. Dükkan nitelikli taşınmaz doğu taraf bitişiğindeki 11 nolu parsel ile birlikte tek dükkan olarak kullanılmakta ve taşınmazın zemini karo plaka kaplı, duvarı ise sıvalı ve boyalıdır. Dükkanın camekanı ahşap doğrama olarak yapılı olup, elektriği mevcut olup yapı yaklaşık 50-60 yıllık olup restore edilmiştir. Taşınmazın çevresinde tarihi çarşılar ve hanlar bulunmakta olup, ticaret fonksiyonlu gelişmiş bir bölgede ve sosyal ve yeşil alanlara yakın konumda olup, ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.
Adresi : Gaziantep ili Şahinbey ilçesi Boyacı mah. Kendirci Sokak No:8
Yüzölçümü : 10,35 m2
İmar Durumu : Kentsel Sit Alanı içerisinde Koruma amaçlı Uygulama İmar Planına göre "T Koşullu Ticaret Yapı Adasına" denk gelmektedir.
Kıymeti : 117.733,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 15/10/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR