GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Oğuzeli'nde 3973 m² spor tesisi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114254
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : KÖRKÜN MAH. / OĞUZELİ
Tipi : Komple Tesis
Toplam m² : 3973
Bina Yaşı : 12
Yapı Durumu : İkinci El
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/121052 Esas
Muhammen Bedeli
:
767,051 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/121052 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, 170 Ada, 1 Parsel, Körkün Mh. Karakıl Mevkii, Bodrum Kat, 10 No'lu Bağımsız Bölüm. Tapu kaydında ana taşınmazın niteliği"Dükkan ve Spor Tesisi" olan betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olup 27/09/2006 tarihinde "Yapı Kullanma İzin Belgesi" alınmıştır. 12 yıllık olmasına rağmen yıpranma ve eksiklik oranı %40 dır. Taşınmazın tamamı 3.973,77m² olup spor tesisi olarak tescillidir. Uzun zamandan beri kullanılmadığı görülmüştür. Kat mülkiyet projesine göre zemin kat 10 BB numaralıdır. Yapı sınıfı 3A grubudur. 371,20m2 alana sahiptir. Spor tesisinin ön tarafında 13m*28m=364m2 alanlı yetişkin havuzu ile 3metre çapında çocuk havuzu mevcuttur. Bu havuzlar da aynı şekilde kullanılmayan yıpranmış vaziyettedir. Yıpranma ve eksiklik oranları %50 dir. Yapıların sınıfı 2 B grubudur. Taşınmazın etrafında yüksek gelir grubuna mensup kişilerce mülk edinilen siteler, villalar ve yazlık bağ evleri mevcuttur. Söz konusu taşınmaz yüzme ve spor amaçlı yapılmış Ana taşınmazın zemin katındadır. Şehre yaklaşık 10km mesafededir ve güney-batı istikametine düşmektedir. Ancak; Ancak mevcut durumda fotoğrafta da görüleceği üzere keşif günü kendi haline terk edilmiş, içinde her hangi bir spor faaliyetinin olmadığı, sıvası ve boyası dökülmüş, mermerleri kırılmış, kapı ve pencereleri, muslukları arızalı, kartonpiyer uygulaması küflenmiş, dökük ve kullanılmayacak vaziyettedir. Elektrik tesisatının zarar gördüğü tespit edilmiştir. Batısında Geneyik Mahallesi, doğusunda Halep Bulvarı (1.200metre) yakın çevresinde Doğapark villaları ve kardelen villaları bulunmaktadır. Ulaşımı kolay ve sorunsuzdur. Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması, yakın çevresinde villaların olması olumlu unsurlardır. Şehir merkezine uzak olması, bakımsız, yıpranmış ve faal durumda olmaması olumsuz unsurlarıdır. Kıymet takdiri yapılırken taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, bodrum ve zemin kat olmak üzere 2 kattan ibarettir. Spor tesisi ve 3 bölüm şeklinde havuz mevcuttur.
Adresi : Kilis Yolu Üzeri 11.Km Mimar Sinan Mahallesi. Mehmet Bozoğlan Caddesi Oğuzeli / Gaziantep
Yüzölçümü : 3.973,77 m2
Arsa Payı : 465/930
İmar Durumu : İnşaat tarzı Konut yapı adasına geldiği KAKS(Emsal):1,Hmax=Serbest olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 767.051,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/121052 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR