ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 177 m² dükkan icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152754
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : CUMHURİYE MAH. / CUMHURİYE
: 177
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5856 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 14:30
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR
8. İCRA DAİRESİ
2018/5856 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 638 Ada, 23 Parsel, CUMHURİYE Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydı üzerinde yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemeyecekleri alandır şerhi vardır. bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır bağımsız bölüm binaya giriş yönünde, bina girişinin sağ tarafında bulunmaktadır.Dükkan keşif anında kapalı olması nedeniyle proje üzerinden değerlendirilmiştir. Bağımsız bölüm zemin kat ve bodrum katındaki depodan oluşmaktadır. İş yeri zemin katı içinde wc mahalli mevcuttur. İş yeri zemin katı yaklaşık 82,15 m2 ve bodrumdaki depo alanı 95,31 m2 olmak üzere toplam net alanı 177,46 m2 dir. İş yeri camekanı ve kapısı alüminyum doğrama ve iş yeri girişinde kepenk mevcuttur. Projedeki detaylara göre iş yeri zemini seramik kaplı, duvarları plastik boyalıdır. İnşaatın ruhsatı 02.12.2015 tarihinde alınmıştır. Kat mülkiyeti tesis edilmiştir. III. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır.Yıpranma oranının % 4 tür. valiliğe cengiz topel caddesine, İsmet İnönü caddesine Sakarya caddesine ve şehrin ticari faaliyetlerinin çok yoğun olduğu bölgelere yakındır. İnsan trafiğinin yoğun olduğu bir bölgededir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2018 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 825,00TL/m2 dir.
Adresi : Cumhuriye Mahallesi Tersel Sokak No 16/A Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 115,70 m2
Arsa Payı : 226/446
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Kıymet takdiri yapılan 638 ada 23 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir. Ticaret alanıdır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Dosyasından öğrenilebilir.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5856 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR