ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 132 m² depolu işyeri icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093795
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
: 132
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4881 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2019/4881 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 7258 Ada, 15 Parsel, ÇAMLICA Mah. zemin kat, 5 nolu b.b Nolu, depolu dükkan. Taşınmazın niteliği, altı katlı betonarme apartman ve arsasıdır. Apt. karkas sistemde bodrum + zemin + 4 kat olarak yapılmış,. İş yerinin giriş kapısı ve vitrini ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama, zemini seramik kaplı ve merdiven basamakları mermer kaplama,. Duvarlar ise saten alçı üzeri plastik boyalı,. İş yeri tavanları taş yünü asma tavan kaplı,İş yeri bölünmüş olup, arka kısımda mutfak ve WC mevcut, Mutfakta alt üst mutfak dolapları var, WC duvar ve zemini seramik kaplı, Bodrum katta depo olarak kullanılan bölüm mevcut olup zemini seramik kaplı, Kalorifer sistemi ile ısıtılmak üzere projelendirilmiş,. Zemin kat iş yeri alanı yaklaşık 67,80 m², bodrum katta yer alan depo alanı yaklaşık 65,94 m²dir. Yapı ruhsatı 2017 yılında alınmıştır. III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 4 olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Batıkent Mahallesi, Gündüz Ökçün Bulvarı No:24/A Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 326 m2
Arsa Payı : 288/864
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, Bitişik nizam 5 katlı yapı yapmaya elverişli alanda yer almaktadır. TAKS: 03,30, kaks 1,50
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4881 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR