BEYLİKOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Alpu'da 850 m² alanlı kerpiç ev ve avlu icradan satılıktır

BEYLİKOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131115
Şehir : Eskişehir / Alpu
Semt-Mahalle : YUNUSEMRE MAH. / ALPU
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/44 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
970,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
BEYLİKOVA ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BEYLİKOVA İCRA DAİRESİ

2018/44 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İli, Alpu İlçesi, Yunusemre Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 590 ada 1 parselde kayıtlı 1/1 arsa paylı Kerpiç Ev ve Avlu vasıflı taşınmaz üzerinde yer alan bodrum+zemin+1 katlı ve zemin + teras katlı betonarme karkas binadır. Taşınmazda dört adet işyeri olduğu, ikisinin halihazırda kiracısın bulunduğu ve aylık kira getirisi, diğer ikisinin ise boş olup mevcut durumuna göre aylık kira getirilerini belirtmektedir. Taşınmazlarda kat irtifakının kurulmadığı tespit edilmiş olup, kat irtifakı kurulamayan binalarda yer alan mesken ve iş yerinin ayrı ayrı satışının gerçekleşmesi mümkün olmayıp, tamamı satılacaktır. Taşınmazın Adresi: Yunusemre Mahallesi, Fidanlık Caddesi, No:8-8/A-8/B-8/C ALPU/ESKİŞEHİR'dir. İcra konusu taşınmazın Alpu Belediyesine olan uzaklığı ~170m,Alpu Lisesine~400m, ilçe merkezinin ana arterlerinden olan Zübeyde Hanım Caddesine ~132m ve Eskişehir Vilayet Meydanına ~38km dir.Dava konusu taşınmaz Fidanlık Caddesi cepheli 590 ada 1 parsel üzerinde konumlu, bodrum+zemin+1 katlı ve zemin+teras katlı betonarme karkas binaların tamamıdır.Yapılan incelemelere göre zemin+1 katlı binada, zemin katında 2 adet işyeri bina giriş holü ve kazan dairesi; 1.katında ise 1 adet mesken bulunmakta, zemin +teras katlı binada ise zemin katı tamamen işyeri; teras kat ise açık teras olarak kullanılmaktadır.Meskenin bulunduğu binanın giriş kapısı cam bölmeli demir doğrama, giriş holü, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplı, korkulukları alüminyum doğramadır. 1.katta konumlu daire mahallinde 3 oda,1 salon,1 banyo,1 wc,mutfak,hol ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Salon ve oda hacimlerinde zeminler laminant parke, mutfak ve hol hacimlerinde ise zeminler seramik kaplı olup duvarları saten boyalıdır. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır.Mutfakta granit tezgah, lake mutfak dolabı, üçlü ankastre set (ocak, fırın, davlumbaz); banyo bölümünde ise lavabo, klozet ve kabinli duş alanı mevcuttur. Mutfak dolapları ile tezgah arasındaki bölüm seramik kaplamadır. WC bölümü mahallinde kiler olarak kullanılmaktadır.Pencere doğramaları PVC, iç kapılar amerikan panel kapıdır.Taşınmazın ısınma ihtiyacı doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.Mesken davacı tarafından kullanılmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bölge Alpu ilçesinin yoğun olduğu yerleşim bölgelerinden olup sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Belediye ve Esgaz hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Taşınmaza ulaşım yakın konumdan geçen ilçe halk otobüsleri veya ilçe otobüsleri ile rahatça sağlanabilmektedir.
Kazan dairesi bölümünde zemin beton kaplıdır. Zemin katta bulunan işyerlerinden Yunusemre Mah., Fidanlık Cad., No:8/A adresinde bulunan işyeri kiracı tarafından tuhafiye olarak kullanılmakta olup, dış kapısı ve vitrini alüminyum doğramalı camekan, zeminleri seramik kaplı ve duvarları saten boyalıdır.Zemin+teras katlı binada zemin katında ve Yunusemre Mah., Fidanlık Cad., No:8/C adresinde bulunan işyeri kurumsal bir kiracı tarafından market olarak kullanılmaktadır. İşyeri giriş kapısı ve vitrini demir doğramalı camekandır. İşyeri zeminleri mermer kaplama, bölümlere ayrılarak kullanılan diğer alanlarda (mutfak,ois,tuvaletler vb.) seramik kaplamadır. Dış cephede kompozit paneller kullanılmıştır. Binanın teras katına sokak cephe hattından merdiven yardımıyla ve diğer binada yeralan meskenin arka cephedeki balkonundan ulaşım mevcut olup teras zemini beton kaplı, çatısı demir profil direk üzeri profil makaslar üzerine alüminyum tarapez sac ile kapatılmıştır. Taşınmazın TAM hissesi satışa çıkarılacaktır.
Adresi : Eskişehir İli, Alpu İlçesi, Yunusemre Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 590 ada 1 parselde kayıtlı 1/1 arsa paylı Kerpiç Ev ve Avlu vasıflı taşınmaz
Yüzölçümü : 850,35 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Alpu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25/01/2019 tarih ve 87371397-310.05-E.103 sayılı yazısında '' Alpu ilçesi, Merkez Mahallesinde bulunan eski 3267 parsel (Y:590/1) Kerpiç ev ve avlu vasfında olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kata imarlı ticaret, konut ve turizm alanıdır'' denilmektedir.
Kıymeti : 970.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından öğrenilebilir.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : BEYLİKOVA ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/44 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR