ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Yakutiye'de 8 katlı ticari bina icradan satılıktır

ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114941
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Semt-Mahalle : LALAPAŞA MAH. / YAKUTİYE
Kat Sayısı : 8
Toplam m² : 1821
Bina Yaşı : 50
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/7877 ESAS
Muhammen Bedeli
:
19,846,234 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
3. İCRA DAİRESİ
2016/7877 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Yakutiye İlçesi Yukarı Mumcu Mahallen Lalapaşa Mahellesi 594 Ada 132,13m² alanlı kargir ve vasıflı 38 nolu parsel ile aynı adada 128,13 m² alanlı kargir ev vasıflı 39 parseller üzerinde müştereken inşa edilmiş olan komple ticari binadır. Her iki parsel üzerinde toplama 260,26 m² taban alanı üzerine oturtulmuş tek bloklu bodruk+ zemin+5 normal kat+ teras katı olmak üzere toplam 8 katlı betonarme bina ,Erzurum ilinin en işlek caddesi olan Cumhuriyet caddesi üzerinde köşe konumunda çift cepheli tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yakın mesafede yer almaktadır. Ticari anlamda şehrin en üst ticari potensiyeline hitap eden bölgede konumludur. Kıymet takdirine konu komple ticari binanın yakın çevresinde Yakutiye Belediyesi, Yakutiye Medresesi, Lalapaşa Camii, Palerium AVM gibi kamu kurumları ile ticari alanlar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunmuş olduğu yerde genellikle çok katlı ticari amaçlı yapılar mevcuttur. Ulaşım problemi bulunmamaktadır. Tüm belediye ve altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın brüt yapı alanı yaklaşık 1.821,82 m² dir. teras katta da 175 m² çelik konstrüksiyonlu yapı eki bulunmakta olup, dava konusu taşınmazın toplam yapı alanı 1.996,82 m² dir. Taşınmazın bodrum, zemin, 1 ve 2 normal katları ticari amaçlı 3,4,5 normal katları ise 4+1 terkipli mesken( zemini laminant parke kaplı, duvarlar ve tavan plastik boyalı, kartonpiyerli pencelerdemir- pvc doğramalı, banyo-wc- zemin ve duvar kaplamaları seramik kaplı, vestiyer, mutfak- banyo dolabı 2. kalite ahşap dolaplardır ) amaçlı kullanılmakta olup, yaklaşık 50 yıllık betonarme bina güney yönde Cumhuriyet Caddesine ve doğu yönde Mumcu Caddesine cephelidir.Bina özellikleri; bodrum ve zimin katlarda kolon ve kirişlerde güçlendirme yapılmış, açık ve kapalı otoparkı bulunmayan, asansörlü, merkezi sistem doğalgaz yakıtlı kalorifer sistemi ile ısınan , alüminyum giydirme cepheli, teras çatılı binanın ticari amaçlı kullanılan katları alüminyum doğrama vitrinli, alüminyum- alçıpan asma tavanlı, duvarlar saten boyalı , zeminler seramik kaplıdır.
Kıymeti : 19.846.234,94 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7877 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR