ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan Güneşli'de 75 m² iş yeri icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117472
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : GÜNEŞLİ MAH. / ELBİSTAN
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1169 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 14:20
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2018/1169 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güneşli Mahallesi, 80 ada, 73 nolu parselde, binanın zemin katında, 3 numaralı Bağımsız Bölümde, 44/549 arsa payına sahip, iş yeri vasfındaki taşınmazın tam hissesidir. Taşınmaz, Kahramanmaraş ili Elbistan ilçesi Battalgazi Mahallesi Söğütlü Caddesi Bayramoğlu Apt. No:16/C adresindedir. Taşınmaz Yeni Sebze Hali Karşısında olup, Battalgazi Camiine 100, Özel Yaşam Hastanesi? ne 250, Akşemsettin Sağlık Meslek Lisesi? ne 320 ve Açık Pazara 300 metre kuş ucumu mesafededir. Taşınmazın çevresinde bulunan binaların zemin katları dükkan, üst katları mesken tarzındadır. Taşınmazın konumlu olduğu Söğütlü Caddesi, Elbistan şehir merkezi ile Tepebaşı-Esentepe Mahallelerine ve ova köylerine ulaşım sağlamaktadır.Taşınmazın parsel bazında yerinin tespitifen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu bina Z+4 normal kattan katan oluşmaktadır. Zemin katta 1-2-3-4 B.B numaralı dükkanlar mevcuttur. 1.normal katta 5-6, 2. Normal katta 7-8, 3.normal katta 9-10 ve 4. Normal katta 11-12 B.B numaralı meskenler bulunmaktadır. Bina girişi Söğütlü Caddesi üzerinden zemin kat seviyesinden sağlanmıştır. Bina soba ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcut değildir. Binanın dışı plastik boyalıdır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Satışa konu 3 numaralı bağımsız bölüm binanın zemin katındadır. Söğütlü Caddesi üzerinden binaya doğru bakıldığında sağdan 2. dükkandır. Taşınmaz projesinde tek oda ve depo hacminden oluşmaktadır.Taşınmazın yer döşemesi seramik, duvarları yarıya kadar fayans üzeri plastik boyalıdır. Vitrini demir doğramalı cam çerçevelidir. Taşınmazın Söğütlü Caddesine yaklaşık 5 metre cephesi olup, ortalama derinliği 15 metredir. Taşınmazın net alanı 75 m2, bürüt alanı 78 m2 dir. Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan tarihsiz mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu projesi ile uyumludur. Belediyede bulunan arşiv dosyasında, konu taşınmazın bulunduğu binaya ait,18.09.1990 tarih ve 90/90 C:4 S:16 numaralı yeni yapı ruhsatı, 28.10.1998 ve 90/90 C:17 S:7 numaralı ilave kat ruhsatı, 03.07.2009 tarih ve 1990/90-186 numaralı yenileme ruhsatı mevcuttur.15.08.1991 tarih ve 91/56 C:2 S:6 numaralı yapı kullanım izin belgesi zemin kattaki 4 dükkan için düzenlenmiş olup konu taşınmazı kapsamaktadır.Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğü?nden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; parselin batı kısmı Konut+Ticari alanında, bitişik nizam, 5 kat, doğu cephesi ayrık nizam 4 kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1169 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR