ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan Güneşli Mahallesinde 31 m² dükkan icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080787
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
: 31
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 13.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/213 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:45
Satış Yeri
:
Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2019/213 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydına göre: Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güneşli Mahallesi, 117 ada, 17 nolu parselde bulunan binanın, zemin kat, 3 numaralı Bağımsız Bölümde 15/250 arsa payına sahip dükkan vasfında tam hisse oranı ile satışa konudur. Bilirkişi raporunda " Taşınmazın adresi ve çevre özellikleri: Konu Taşınmaz, Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Battalgazi Mahallesi, Tepebaşı Caddesi, Yazıcıoğlu Apt.No:31/B adresindedir. Konu taşınmaz, Yunus Emre Camiine 210, Esenlik Markete 310, Paşalık Camiine 470, Gazi Mustafa Kemal Lisesine 70 metre kuş uçumu mesafededir. Okullara, Çevre yoluna ve şehir merkezine yakın olması bölgeye cazibe kazandırmıştır. Ulaşım sorunu yoktur. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır.Taşınmazın özellikleri: Konu taşınmazın bulunduğu bina Z+3 normal kattan oluşmakta ve binada 10 B.B. bulunmaktadır. Zemin katta 1-2-3 B.B numaralı dükkanlar ve 4 B.B. numaralı mesken mevcuttur. 1. Katta 5-6, 2. Katta 7-8 ve 3.katta 9-10 B.B. numaralı meskenler bulunmaktadır. Bina soba ile ısıtılmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın dışı plastik boyalıdır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Bina girişi, binanın güneyinden zemin kat seviyesinden sağlanmıştır. Konu taşınmaz binanın zemin katındadır. Tepebaşı Caddesi üzerinden binaya doğru bakıldığında soldan birinci dükkandır.Tek oda hacminden oluşmaktadır. Konu taşınmazın duvarları ince sıvalıdır. Dükkanın Tepebaşı Caddesine bakan cephesi yaklaşık 4,4 m., deriliği 7.10 metredir. Taşınmazın net alanı 31 m2, bürüt alanı 33 m2 dir. Değer takdirinde, eksik imalatlar göz önünde bulundurulmuştur. İmar Durumu : taşınmazın bulunduğu parsel; Ticari+Konut alanında, bitişik nizam, 5 kat, olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir." olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/213 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR