KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dulkadiroğlu Şeyhadil'de 40 m² iş yeri icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128777
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Semt-Mahalle : ŞEYH ADİL MAH. / SANAYİ
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
81,699 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/3 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Dulkadiroğlu İlçe, 1585 Ada, 8 Parsel, ŞEYHADİL Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş İli Dulkadiroğlu İlçesi Şeyhadil Mah 67027 Sokak No 19 da bulunan EBRAR APT 2 BODRUM KAT 1 NOLU (YERİNDE ZEMİN GİRİŞ KAT 7/ ANOLU)İŞ YERİ dir. Hissesi tamdır. İşyeri Tek katlıdır EBRAR APT 2 Bodrum kat+1 bodrum kat+ Zemin+3 Normal kat olmak üzere 6 katlıdır . Cinsi Betonarme karkastır. Asansör Mevcuttur. Borçluya ait İŞ YERİ in cephesi Batı+Güney dir 67027 Sokağa bakmaktadır Ebrar Apt Ana girişinin sağ tarafında 1 bodrum kattandır(Yerinde giriş kat)İnşaat Ruhsatına Göre Oturum alanı 40 m2 dir Yer kaplaması Karo mozaik. Duvarlar Seramik kaplama tavan plastik boyadır. Giriş kapısı ve ön kısmda bulunan camlı demir doğrama mevcuttur doğrama üzeri daraba mevcuttur suyu elektriği vardır İŞYERİ nin yapı kullanma izni yoktur Yapı ruhsat tarihi 2001 Yılında alınmış olup 2005 yılında yenilenmiş olup yapım süresinde göz önüne aldığımızda 10 yıllıktır halı hazırda keşif sırasında kullanılmadığı görülmüştür Ulaşımı vardır alt yapısı vardır belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır
Adresi : Şeyhadil Mah 67027 Sokak No 19 Ebrar Apt Zemin Giriş KatNo:7/ A Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü : 832 m2 Arsa Payı : 30/1590
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planı sınırları içerisinde Ayrık Nizam 4 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 81.699,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. kat mezat salonu - Kahramanmaraş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR