DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da dükkan icradan satılıktır

DİYARBAKIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182208
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

DİYARBAKIR YENİGÜN 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/224278 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
İCRA DAİRESİ
2019/224278 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 1892 Ada, 3 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, D Blok zemin kat 28 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Borçlunun tam mülkiyetli sahip olduğu 2016 inşah taşınmaz B+Z+13 kath, Mer Yapı Dorşin Park Sitesi Apartman No:1 D Blok Zemin Kat 28 Nolu dükkan, yerinde ve projesinde yaptığım incelemeler neticesinde 91,25 metrekare- onaylı kat irtifak projesinden tespit edilmiştir.- kullanım alanlıdır. Projesinde ve yerinde yapılan incelemelerde taşınmazın zemin katında 27, 28, 29, 30, 31 ve 32 bağımsız numaralı dükkânlar bulunmaktadır. Keşif tarihinde icraya konu olan taşınmazın kapalı ve projesinde zemin katta bulunan 6 adet dükkânın bağımsız olduğu yerinde de dükkânların bağımsız olduğu, birleştirilip bağımlı hale getirilmediği görülmüştür. Projesinde ve yerinde yapılan incelemelerde bahse konu olan taşınmazın zemin döşeme kaplamasının seramik kaplama malzemesiyle kaplı, duvarlarının saten alçı sıva üzeri mat boyalı, tavanlarının karopan asma tavanli olduğu görülmüştür. Projesinde dış kapısının alüminyum camekânlı doğramadan imal edildigi yerinde de alüminyum camekânlı doğrama imalatının kullanıldığı otomatik kepenk sistemiyle açılıp kapandığı tespit edilmiştir. İcraya konu olan taşınmazın projesinde yapılan incelemelerde 1,35 metrekarelik WC mahallinin olduğu tespit edilmiştir. İcraya konu olan taşınmazın bulunduğu mevkide yapılaşmanın ve nüfus yoğunluğunun az, ticari hareketliliğin yoğun olmadığı görülmüştür. Taşınmaz, işlek olan Nazım Hikmet Caddesi ve Diyarbakır Şanlıurfa Bulvarı arasında konumlanmıştır. Taşınmaz tek cepheli olup 582. Sokak'a cephelidir. Taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı, yol çalışmalarının ve peyzaj düzenlemelerinin tamamlandığı tespit edilmiştir. Taşınmazın Mezopotamya Bulvarına yaklaşık olarak 800 metre, Diyarbakır-Şanlıurfa Yoluna yaklaşık olarak 1500 metre uzaklığındadır. Taşınmazın yakınında Stadyum bulunmakta olup yaklaşık olarak 1450 metre uzaklığında olduğu 24/01/2020 tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Fırat Mah. 582. Sok. Mer Yapı Dorşin Park Sitesi D. Blok Zemin Kat 28 Nolu Dükkan Kayapınar/ DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 24.748,39 m2
Arsa Payı : 7000/24.748,39
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı E(Yapı Emsali)=1,25 TAKS(Taban Alan Katsayısı )=0,20 olup planlama şartlarında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/224278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR