KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Derince/Deniz'de 56 m² işyeri icradan satılıktır (çoklu satış)

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091756
Şehir : Kocaeli / Derince
: 56
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4531 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/4531 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Derince İlçe, 2330 Ada, 3 Parsel, DENİZ Mahalle, Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kocaeli ili, Derince ilçesi, Deniz Mahallesi, 779,67 m2 yüzölçüme sahip, İçerisinde Beş iş Yeri Onaltı Mesken Bulunan Bodrum Dahil Altı Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasıflı, 2330 Ada, 3 Parsel üzerinde bulunan, zemin Katta konumlu, 30/630 arsa paylı, 1 bağımsız bölüm numaralı, 'dükkan vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz, 1/1 (TAM) hisse ile, borçlu BORA TÜRKER: ERDOĞAN oğlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın tapu kaydı üzerinde, 1 adet yönetim planı beyanı, alacaklı banka lehine ipotek kaydı ve ipoteğin paraya çevrilmesi için takip şerhi bulunmaktadır.Derince İlçesi, Deniz Mahallesi, 2330 Ada, 3 Parsel, Zemin Kat, 1 bağımsız bölüm numaralı, 'dükkan vasıflı taşınmaz: Dava konusu taşınmazlardan 1 nolu b.b. dükkan, yer aldığı binanın zemin katında ve binaya D-100 Karayolu üzerinden bakıldığında soldan 1. Dükkan olarak konumlu taşınmazdır.Derince Tapu Müdürlüğü arşivlerinde, dava konusu taşınmazın yer aldığı binaya ait, kat irtifakına esas mimari proje incelenmiştir, incelenen projeye göre, dava konusu 1 bağımsız bölüm numaralı dükkan; dükkan ve WC bölümlerinden oluşmakta olup, göre toplam yaklaşık 56,00 m2 net alana ve 63,00 m2 brüt alana sahiptir. Taşınmazın yaklaşık 4 metre vitrin cephesi bulunmaktadır.Keşif tarihinde yapılan incelemelerde, dava konusu taşınmazın hali hazırda, Bora Sigorta isimli sigorta şirketi tarafından kullanıldığı görülmüştür. Şirket çalışanı Elif Gündoğdu ile yapılan görüşmede, kendilerinin dükkan içerisinde kiracı olduklarını beyan etmiş, kira bedeli hakkında bilgi vermek istememiştir. Mahallinde yapılan tespitlerde, dükkan içerisinde zeminlerin laminant parke kaplı olduğu, duvarların aklilik boyalı olduğu, mutfak ve WC bölmelerinde ise zemin ve duvarların fayans ile kaplı olduğu görülmüştür. Dükkan içerisinde herhangi bir eksik imalat bulunmamakta olup, içi bakımlı ve kullanıma hazır haldedir.Derince Belediyesi İmar Biriminden alınan şifahi bilgiye göre dava konusu taşınmazın yer aldığı parsel, 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ve T1 Ticaret Sahasında kalmaktadır. Parselin yapılaşma koşulları; TAKS: 0.40, KAKS: 1.20, Hmax:3 kat olarak bildirilmiştir. Parselin kamusal terkleri yapılmış olup, net parseldir.
Adresi : Deniz Mah. Hürriyet Cad. No:163A Derince / KOCAELİ
Yüzölçümü : 779,67 m2
Arsa Payı : 30/630
İmar Durumu : İmar planında T1 ticaret sahasında kalmaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Derince İlçe, 2330 Ada, 3 Parsel, DENİZ Mahalle, Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız BölümKocaeli ili, Derince ilçesi, Deniz Mahallesi, 779,67 m2 yüzölçüme sahip, İçerisinde Beş İş Yeri Onaltı Mesken Bulunan Bodrum Dahil Altı Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasıflı, 2330 Ada, 3 Parsel üzerinde bulunan, zemin Katta konumlu, 30/630 arsa paylı, 2 bağımsız bölüm numaralı, 'dükkan vasıflı taşınmazlardır. Taşınmaz, 1/1 (TAM ) hisse ile, borçlu BORA TÜRKER : ERDOĞAN oğlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın tapu kaydı üzerinde, 1 adet yönetim planı beyanı, alacaklı banka lehine ipotek kaydı ve ipoteğin paraya çevrilmesi için takip şerhi bulunmaktadır.Derince İlçesi, Deniz Mahallesi, 2330 Ada, 3 Parsel, Zemin Kat, 2 bağımsız bölüm numaralı, 'dükkan vasıflı taşınmaz: Dava konusu taşınmazlardan 2 nolu b.b. dükkan, yer aldığı binanın zemin katında ve binaya D-100 Karayolu üzerinden bakıldığında soldan 2. Dükkan olarak konumlu taşınmazdır.Derince Tapu Müdürlüğü arşivlerinde, dava konusu taşınmazın yer aldığı binaya ait, kat irtifakına esas mimari proje incelenmiştir. İncelenen projeye göre, dava konusu 2 bağımsız bölüm numaralı dükkan; dükkan ve WC bölümlerinden oluşmakta olup, göre toplam yaklaşık 56,00 m2 net alana ve 63,00 m2 brüt alana sahiptir. Taşınmazın yaklaşık 4 metre vitrin cephesi bulunmaktadır.Keşif tarihinde yapılan incelemelerde, dava konusu taşınmazın hali hazırda, lokanta olarak kullanıldığı ancak kapalı halde olduğu tespit edilmiştir. Çevredeki diğer iş yerleri ile yapılan görüşmede, söz konusu dükkanın aktif olarak işletildiği ancak Ramazan Ayı nedeni ile gündüzleri kapalı olduğu bilgisi alınmıştır. Taşınmaz kilitli olduğu için, içerisinde inceleme yapılamamış olup, içinde aktif olarak hizmet veren işletme bulunması nedeni ile, içinin yapılı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle taşınmazın standart kalitede yapılı bir dükkan olduğu varsayımı ile hareket edilmiştir.Derince Belediyesi İmar Biriminden alınan şifahi bilgiye göre dava konusu taşınmazın yer aldığı parsel, 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ve T1 Ticaret Sahası?nda kalmaktadır. Parselin yapılaşma koşulları; TAKS: 0.40, KAKS: 1.20, Hmax:3 kat olarak bildirilmiştir. Parselin kamusal terkleri yapılmış olup, net parseldir.
Adresi : Deniz Mah. Hürriyet Cad. No:163B Derince / KOCAELİ
Yüzölçümü : 779,67 m2
Arsa Payı : 30/630
İmar Durumu : İmar planında T1 Ticaret Sahasında Kalmaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4531 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR