TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Tavas'ta 870 m2 fabrika ve makineleri icradan satılıktır (toplu satış)

TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130069
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/86 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,185,615 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Yeni Mah. Çarşı Cad./Meydanı U.Hal Binası Dış Kapı No:30 İç Kapı No:3 (Tavas Esnaf ve San. Odası Binası Karşısı-Zabıta Noktası Üst Katı) Tavas/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TAVAS
İCRA DAİRESİ
2019/86 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapu kaydına göre: Denizli İli Tavas İlçesi Kızılcabölük Mah.(tapu kaydında) Güllücüpınarı Mevkii (Bilirkişi raporunda Köyiçi Mevkii ismi ile belirtildiği)265 ada, 21 parsel, 1454,00 m² yüz ölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa olan taşınmaz'dır, içinde fabrika binası ve müştemilatları vardır.İçinde yapı olmasına rağmen cins değişikliği henüz yapılmamıştır.parsel alanı 1454,00 m² dir. Taşınmazın adresi: Çözüm Haşıl Çözgü Tekstil San.ve Tic.Ltd.Şti.,Demirci Mah. Kızılcabölük İzmir Asfaltı Üzeri No:18 Tavas / Denizli'dir.İmar Durumu:Parsel Tavas ilçesi Kızılcabölük Mahallesinde yer almaktadır.Tavas Belediyesi İmar ve Şehircilik Şube Müdürlüğü'nün 18.03.2019 durum belgesinden;Parsel sanayi alanındadır.Parselde: Ayrık nizam, kat yüksekliği en fazla 6,50 m emsal oranı: 1,00 olacak şekilde inşaat izni vardır.Yoldan çekme mesafesi 5,00 m'dir.Arka bahçe mesafesi planlı alanlar yönetmeliği 23.madde doğrultusundadır.Yola çıkma yapılamaz.Çatı meyili % 33 olacak şekilde izin verilmiştir.Taşınmaz durumu:Kızılcabölük mahallesinin, sakin ve sanayi alanı olarak bırakılan semtinde, caddeye cephesi olan ara parseldir.Davaya konu parsel içinde 1 adet tek katlı prefabrik betonarme karkas fabrika binası vardır.Bina 25,00m'ye 30,00m.'dir.Sol yan cephede (Doğu tarafında) müştemilatları, ofisleri ve kazan dairesi vardır.Bina boyunca devam ettiği görüldü.Alt yapı hizmetlerini tam olarak almaktadır.Ulaşım yönünden,Camiye, Okula, Hastaneye,Mahalle merkezine yürüme mesafesinde'dir.Kanalizasyon, Yol,PTT hizmetleri, Tek hizmetleri, gibi altyapıları mevcuttur.Tek Katlı Fabrike Binası ve Müştemilatları:Parsel içinde, prefabrik tek katlı bir binadır.Bina, betonarme kolonlardan ve öngerilmeli geniş açıklıklı betonarme krişlerden oluşmaktadır.Üzeri alüminyum sandviç panel örtülüdür.Duvarlar beton panel duvardır.Pencereler PVC'dir.Bina boyası yıpranmış durumda'dır.Yan tarafta bulunan müştemilatları ve kazan dairesi çelik konstrüksiyondan yapılı, briket duvarlı üzeri alüminyum sandviç panel örtülü'dür.Kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.Yer döşemeleri fabrika binası zemininde beton, depo, müştemilat ve kazan dairesinde beton, ofis olarak kullanılan mahalde laminant parkedir.Bina 4-5 yıllık binadır.Alanı yaklaşık 870,00 m² dir.Yapı sınıfı olarak II-C grubu yapılara girmekte olup, değerlemede yapı yıpranması da dikkate alınmıştır.Değerlemede etrafında bulunan yapıların alım satım değerleri araştırılarak yapılmıştır.Makine Ekipman Değeri: Katı yakıt buhar kazanı rayiç değeri:80.000 TL,Buhar tesisatı rayiç değeri: 10.000 TL, Kompresör 2 adet 3.000 TL, Elektrik panosu tesisat ile birlikte rayiç değeri 10.000 TL, Tavan Vinci Monoray 1 ton 7 metre ray boyu 5.000 TL, Juker haşıl rayiç değeri 120.000 TL, Çözgü makinesi 2 adet 80.000 TL olmak üzere genel kıymet takdiri olarak taşınmaz arsa değerinin :290.800,00 TL, Tek katlı fabrika binası ve müştemilatları:586.815,00 TL, Makine Ekipman Değeri:308.000,00 TL olmak üzere toplamda 1.185.615,00 TL'dir.
Adresi : Mevcut bilgiler yukarıya derc edilmiştir.
İmar Durumu : Mevcut bilgiler yukarıya derc edilmiştir.
Kıymeti : 1.185.615,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yeni Mah. Çarşı Cad./Meydanı U.Hal Binası Dış Kapı No:30 İç Kapı No:3 (Tavas Esnaf ve San. Odası Binası Karşısı-Zabıta Noktası Üst Katı) Tavas/Denizli


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/86 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İİK.'nun 127.maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıyave taşınmazın Tapu Siciline Kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsabu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde , varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayıca adres tahkiki yapılmaz, (Tapuda adresi bulunmayan ve / veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere 'de iş bu satış ilanın tebligat yerine geçeceği) tebligat gazetede ve elektronik ortamda yapılan Satış İlanı tebligat yerine geçer.

8-İİK.'nun 151,142 maddelerine göre sıraya itirazla ilgili ihale alacağa mahsuben ihalenin yapılması halinde veya satış bedelinin İİK. 'nun 138 maddesi cümlesinde ipotek alacaklısına ödenmesi durumunda , alakadarların satışı takip ederek İİK.'nun 142 maddesine göre itirazları olanın bu hakkını 7 gün içinde kullandıklarına dair dosyamıza derkenar ibraz etmeleri İİK. 'nun 83,100,142,151, ve M.K. Nun 789,777 maddelerine göre ayrıca ilan olunur. 08/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR